Przejdź do artykułu
2024-06-07 | Głos z rynku

Astrata Europe przejęta przez AddSecure

Dzięki temu strategicznemu posunięciu AddSecure nie tylko zwiększa swój udział w rynku, ale także zdobywa nowe rynki.
Stefan Albertsson, CEO AddSecure Stefan Albertsson, CEO AddSecure (Żródło: AddSecure)

AddSecure, wiodący europejski dostawca bezpiecznej łączności IoT i kompleksowych rozwiązań, ogłosił dziś przejęcie Astrata Europe B.V., europejskiego oddziału telematycznego firmy Astrata. To strategiczne posunięcie pozwala AddSecure zwiększyć swój udział w rynku i umocnić swoją pozycję kluczowego dostawcy rozwiązań IoT dla branży transportowej i logistycznej w całej Europie.

Astrata Europe B.V., z siedzibą w Eindhoven w Holandii, oferuje kompleksową gamę połączonych rozwiązań flotowych w całej Europie, w tym śledzenie zasobów, łańcuch dostaw oraz rozwiązania dla kierowców i ładunków.

Przejęcie to nie tylko rozszerza obecność AddSecure na rynku, ale także zdobywa nowe rynki, takie jak Włochy i Węgry, dla swojej jednostki biznesowej Smart Transport. Doskonale wpisuje się to w strategię AddSecure polegającą na konsolidacji rynku i staniu się wiodącym dostawcą rozwiązań do zarządzania flotą, transportem i telematyki wideo w Europie.

Ponadto przejęcie wnosi dodatkową wiedzę w zakresie telematyki i zwiększa możliwości sprzedażowe. Ugruntowana baza klientów Astrata Europe, w tym kilku kluczowych graczy na rynku europejskim, dodatkowo umocni pozycję AddSecure w branży.

Stefan Albertsson, CEO AddSecure, stwierdził – To przejęcie stanowi znaczący kamień milowy dla AddSecure, ponieważ wzmacnia naszą pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań IoT dla branży transportowej i logistycznej w całej Europie. Dzięki integracji europejskiego oddziału telematycznego Astrata, AddSecure jest dobrze przygotowany do dostarczania innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań swoim klientom, jeszcze bardziej umacniając naszą wiodącą rolę na rynku.

Claes Ödman, prezes Smart Transport w AddSecure, dodał – Cieszymy się, że możemy powitać Astrata Europe w rodzinie AddSecure. Synergia między naszymi technologiami i zespołami zwiększy nasze możliwości dostarczania jeszcze bardziej kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań. Obecni klienci obu podmiotów skorzystają z szerszego portfolio produktów i naszej połączonej wiedzy, obiecując większą doskonałość operacyjną.

Dla Astrata Europe ruch ten stanowi szansę na dołączenie do dużej, ekspansywnej europejskiej firmy IoT, dzięki czemu będzie mogła dostarczać swoje rozwiązania do zarządzania transportem nowej generacji jeszcze bardziej kompleksowo i skutecznie w całym regionie.

Umowa została zamknięta w dniu 5 czerwca 2024 roku.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Cenna wiedza o nowelizacji unijnego kodeksu celnego
Elektryczne Scanie w łańcuchu dostaw VW Poznań
Zapraszamy do Świata HyperGram
Jan-Peter Müller o przejęciu Müller Fresh Food Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jan-Peter Müller o przejęciu Müller Fresh Food Logistics
Dachser rozwija logistykę żywności
Avon otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Garwolinie
Dachser powiększa swoją działalność w północnej Danii

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów