Przejdź do artykułu
2023-08-10 | Głos z rynku

DB SCHENKER modernizuje Oddział w Poznaniu

Operator logistyczny zakończył przebudowę i remont swojej lokalizacji w Tarnowie Podgórnym. Zwiększeniu uległy komfort pracowników i możliwości operacyjne. Terminal jest zasilany zieloną energią.

DB SCHENKER w ostatnich miesiącach przeprowadził całkowitą przebudowę budynków biurowych Oddziału Poznań. Obecnie pracownicy mają do dyspozycji dwa wyremontowane, komfortowe biurowce o powierzchni 1102 m2 i 755 m2. W pierwszym budynku pracują wszystkie zespoły operacyjne oddziału, które do tej pory funkcjonowały w odseparowanych lokalizacjach. Tu też ulokowana jest powiększona szatnia dla pracowników terminalu. Drugi biurowiec to miejsce pracy m.in. członków zespołów centralnych, działu handlowego i pracowników agencji celnej DB SCHENKER. Trzeci, niewykorzystywany już budynek biurowy jest rozbierany, dzięki czemu możliwe będzie powiększenie powierzchni operacyjnej Oddziału Poznań o kolejne 2,5 tys. m2. Wartość zrealizowanej przebudowy to ponad 10 milionów złotych.

– Remont i optymalizacja przestrzeni biurowej w naszej lokalizacji pociągnęły za sobą nie tylko zmianę wystroju i polepszenie warunków socjalnych, ale także podniesienie jakości pracy i możliwości operacyjnych terminala. Najważniejsza jednak w moim mniemaniu jest możliwość współdziałania wszystkich zespołów operacyjnych oddziału w jednym budynku. To bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość i efektywność współpracy, jeszcze sprawniejszą obsługę kierowców, ale też wzmocniło integrację między zespołami, które do tej pory funkcjonowały w oddzielnych budynkach – mówi Paweł Grzechowiak, Szef Oddziału Poznań w DB SCHENKER.

Od 20 lat dla klientów w Wielkopolsce

Oddział Poznań DB SCHENKER prowadzi operacje w Tarnowie Podgórnym od 20 lat. Zapewnia sprawny przepływ towarów i produktów klientów z każdej części Wielkopolski. Dogodna lokalizacja oraz dobra infrastruktura drogowa umożliwia bezpieczne i sprawne transporty nie tylko do innych polskich miast, ale też na kluczowe europejskiej rynki. Oddział Poznań dysponuje terminalem cross-dockingowym o powierzchni ponad 8800 m2. W lokalizacji na co dzień pracuje ponad 300 osób, są to pracownicy oddziału oraz zespołów centralnych firmy. Każdego dnia z Oddziału Poznań wyjeżdża też blisko 250 kierowców. Dbają oni o dostarczanie przesyłek do klientów w Wielkopolsce, obsługują połączenia liniowe z pozostałymi 17 terminalami operatora w kraju oraz blisko 30 codziennych połączeń międzynarodowych, m.in. na rynek niemiecki, skandynawski, angielski i do krajów Beneluxu. Budynki biurowe oraz terminal Oddziału Poznań zasilane są energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych według standardów Energia 2051.

Oddzial Poznan 3

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DACHSER z najwyższą notą w badaniu IMWF
City Park Warsaw powiększony o 9 000 mkw.
PROMAG dostawcą wyposażenia do magazynu BSH w Jesionce
Astra Coffee we współpracy z Silvan Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DPD Polska otwiera Oddział WA4 w City Point Targówek
DB Schenker zwiększa ilość połączeń z Niemcami
LPP powiększy Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kuj.
Logicor wspiera rozwój swoich klientów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów