Przejdź do artykułu
2022-06-06 | Głos z rynku

ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle®

W ramach swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, firma ISS, która jest liderem w zakresie kompleksowego zarządzania obiektami promuje usługę Tork PaperCircle.

W dobie coraz bardziej ograniczonych i kosztownych zasobów, recykling oraz wdrażanie gospodarki cyrkularnej zyskały kluczowe znaczenie. Papierowe ręczniki są obecnie najchętniej wybieraną metodą osuszania dłoni, ale tylko 1% z nich jest poddawany recyklingowi. Papierowe ręczniki do rąk pozostają więc niewykorzystaną szansą dla cyrkularnego modelu biznesowego.

Tork PaperCircle to pierwsza na świecie usługa, w ramach której utylizowane ręczniki papierowe ponownie trafiają do użytku. ISS jest jedną z globalnych firm, która rozpoczęła wdrażanie Tork PaperCircle u swoich klientów w niektórych europejskich krajach. Usługa wykorzystywana jest w toaletach, gdzie wszystkie ręczniki trafiają do wyznaczonych koszy. Następnie są transportowane do lokalnych fabryk Essity i przetwarzane na nowe produkty papierowe. W rezultacie ISS pomaga swoim klientom zmniejszyć ilość odpadów z ręczników papierowych nawet o 20% i ograniczyć emisję dwutlenku węgla w związku z produkcją papieru o 40%.

Tork PaperCircle 2

– ISS zobowiązała się osiągnąć do 2040 roku zerową emisję gazów cieplarnianych netto na całym łańcuchu dostaw. Jako największy na świecie dostawca usług sprzątających, staramy się być katalizatorem rzeczywistych zmian w branży, opracowując i wdrażając produkty i praktyki przyjazne dla środowiska – w bliskiej strategicznej współpracy z naszymi dostawcami i klientami. Żadna firma nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać kryzysu klimatycznego, więc nawiązywanie współpracy jest niezbędne w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości – mówi Tracy Nilsson, Global Head of Sustainability w ISS World Services A/S.

– Cieszymy się, że dzięki wsparciu ISS możemy przyczynić się zwiększania recyklingu zużytych ręczników do rąk. Współpracując i dzieląc się wiedzą oraz innowacjami, które pozwalają zmniejszyć wpływ na środowisko, jednocześnie zapewniając higienę i wydajność, zmieniamy naszą branżę – podkreśla Jan Salomon, Key Account Director w Essity.

Tork PaperCircle jest dostępny dla ponad 35 milionów użytkowników na lotniskach, w biurach i innych obiektach w 14 krajach w Europie. Zamykając obieg ręczników papierowych, Essity i jej marka Tork wyznaczają kierunek zmian w branży.

Tork PaperCircle to tylko jeden z przykładów zaangażowania Essity w realizację postulatów Porozumienia Paryskiego oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić, czy Tork PaperCircle jest dostępny na Twoim rynku, odwiedź: https://www.tork.pl/uslugi/rozwiazania/tork-papercircle


Zobacz także

DPDgroup rozwija sieć czujników jakości powietrza
Elastyczność dostaw kluczowym czynnikiem sukcesu
Brzeskie centrum LPP na drodze do pełnej wydajności
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pierwszy raport wpływu GS1 Polska już dostępny
GLS Poland głównym sponsorem Poland Business Run
DB Schenker przesiada się na zieloną energię
Dematic przedstawia cele zrównoważonego rozwoju

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów