Przejdź do artykułu
2022-04-22 | Głos z rynku

Kim jest nabywca zwracający uwagę na cenę

Zmieniające się trendy konsumenckie wpływają na kierunki rozwoju e-handlu i skupiają uwagę przedsiębiorców. Jak wskazuje badanie Quality Watch zrealizowane na zlecenie Big InfoMonitor z czerwca 2021 roku, narastająca niepewność ekonomiczna w czasach pandemii skłoniła Polaków do większej rezerwy w gospodarowaniu finansami: aż 42% respondentów stara się wydawać pieniądze w sposób bardziej przemyślany, niż przed wybuchem COVID-19[1].

Ustalenia Barometru E-shopper 2021 potwierdzają bardziej racjonalne podejście e-konsumentów do kwestii pieniędzy jako jednego z trendów konsumenckich, który utrzymuje się także po wyhamowaniu pandemii. W raporcie wyodrębniono profil e-konsumentów zwracających uwagę na cenę. Stanowią oni 10% Europejczyków kupujących online. Cechuje ich długi staż w zakupach internetowych, większość z nich zaczęła kupować w sieci już ponad 10 lat temu.

Wyróżnikiem tej grupy e-konsumentów jest racjonalne podejście do wydawania pieniędzy w Internecie. Nie wykazują spontanicznych zachowań zakupowych typowych dla innych e-kupujących, są oszczędni, odpowiedzialni i decydują się na zakupy online tylko w rozsądnej cenie.

Jakiego doręczenia oczekują konsumenci, dla których ważny jest poziom cen?

Dla nabywców z tej grupy ważna jest wygoda, co przejawia się w ich podejściu do dostawy zamówionych produktów. Chcą mieć pewność, że doręczenie jest zgodne z ich rozkładem dnia i preferencjami – a nie na odwrót.

Więcej informacji na temat wniosków z analizy za 2021 r: https://www.dpd.com/wp-content/uploads/sites/260/2022/03/Barometr-e-shopper_2021.pdf.


Zobacz także

Prologis w gronie najlepszych pracodawców w Polsce
DACHSER zainwestuje 4,3 mln € w centrum logistyczne
AsstrA prezentuje wyniki swojej pracy za 2021 r.
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów