Przejdź do artykułu
2021-12-06 | Głos z rynku

GXO wspiera Banki Żywności

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że firma GXO, jako operator logistyczny działający w Polsce, wspiera działania Banków Żywności poprzez organizację zbiórek żywności we wszystkich swoich centrach logistycznych oraz przekazanie środków pieniężnych. Inicjatywa wpisuje się w promowanie wartości firmy, jakimi jest m.in. wywieranie pozytywnego wpływu na ludzi i środowisko i prowadzona jest w wielu europejskich krajach takich jak Francja, czy Wielka Brytania.

Zbiórki żywności odbędą się we wszystkich centrach logistycznych GXO w Polsce zlokalizowanych na terenie całego kraju i potrwają od 6 do 10 grudnia br. Dodatkowo firma została fundatorem paczek w ramach 25. Świątecznej Zbiórki Żywności. Dzięki temu wsparciu Fundacja Bank Żywności SOS w Warszawie będzie mogła sprawnie pozyskać i przekazać żywność do 160 organizacji na terenie Mazowsza, przywracając tym samym godne święta dla ponad 56.000 osób.

Z wielką radością przyłączamy się do działań Banków Żywności. Już wcześniej uczestniczyliśmy w wielu akcjach społecznych, jednak tym razem mamy możliwość zaangażować jednocześnie wszystkich naszych pracowników niezależnie od lokalizacji. To dla nas bardzo cenna inicjatywa. Z jednej strony wspieramy najbardziej potrzebujących w tym szczególnym, przedświątecznym okresie, z drugiej dzięki lokalnym Bankom Żywności jesteśmy w kontakcie ze społecznościami skupionymi wokół banków w Warszawie, Elblągu, Wrocławiu, Łodzi oraz na Śląsku. Jako operator logistyczny mamy również świadomość, jak wielkie jest to przedsięwzięcie organizacyjne i tym bardziej doceniamy inicjatywy Banków Żywności – powiedziała Joanna Borkowska – Iwanek, Dyrektor HR GXO na Polskę i Czechy.

Dzięki inicjatywie Banku Żywności SOS w Warszawie, zbiórki żywności będą zorganizowane w takich lokalizacjach jak: Bielany Wrocławskie, Dobra, Elbląg, Garwolin, Kutno, Mysłowice, Natolin, Osła, Sosnowiec, Warszawa.

BZ plakat 1

Informacje na temat GXO w Polsce

GXO prowadzi działalność w Polsce od 2006 roku w 12 centrach logistycznych na terenie całego kraju. Zatrudniając ponad 1 500 pracowników, na powierzchni magazynowej liczącej blisko 500 000 m2, dostarczamy szeroki zakres usług logistycznych takich jak: e-commerce, co–packing, magazynowanie, kompletacja, logistyka zwrotów. Nasza ekspertyza służy klientom z wielu branż wśród których znajdują się: e-commerce, FMCG, produkty spożywcze i napoje, moda, handel detaliczny, dzięki której rozwijamy pełen potencjał takich marek jak: Atlas for Men, Avon, Castorama Polska, Cosmint, Grupa Żywiec, Intermarché, Kellogg’s, OBI. Naszym celem jest tworzenie przełomowych rozwiązań logistycznych dla najlepszych firm na świecie.  


Zobacz także

Czym jest logistyka kontraktowa?
Raben w walce o czystsze powietrze
Prologis instaluje stacje napraw jednośladów
FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów