Przejdź do artykułu
2021-11-30 | Głos z rynku

Plomby naklejkowe - uniwersalne i szybkie w użyciu

Procesy logistyczne firm działających w branży retail, magazynowej i transportowej odbywają się na wielu obszarach, więc konieczność zabezpieczenia produktów, mienia i miejsc, jak i właściwe oznaczenie towarów, wymagają różnorodnych zabezpieczeń. W niektórych sytuacjach sprawdzą się jedynie te najmniejsze - plomby naklejkowe, łatwe i szybkie do wdrożenia.

Różnorodność gotowych plomb plastikowych, metalowych czy wielorazowych elektronicznych, nie zawsze wystarcza, by znaleźć te skuteczne. Są miejsca, w których nie można skorzystać z tradycyjnych plomb, ponieważ brakuje elementów, np. oczek do przełożenia plomby. To powierzchnie płaskie i gładkie, takie jak drzwi do magazynów i biur, szafy, szuflady, gdzie konieczna jest informacja o tym, czy ktoś je otworzył. W takich sytuacjach sprawdzają się plomby naklejkowe, w postaci samoprzylepnych etykiet.

Niewielka plomba - wiele możliwości

Plomby naklejkowe spełniają rolę identyfikacyjną informując o naruszeniu, rozumianym jako otwarcie drzwi pomieszczeń magazynowych i biurowych, szyb, szaf, szuflad czy kontenerków, jak i ingerencji w zaplombowany pojemnik, beczkę lub karton. To podstawowe zastosowania tych niewielkich i praktycznych zabezpieczeń.

plomba naklejkowa drzwi

Dagmara Puścikowska, menedżer ds. rozwoju z firmy Silny&Salamon, podkreśla, że to nie jedyne pola użycia tych plomb, ponieważ pełnią one również rolę pieczęci na opakowaniach, plomb informacyjnych, gwarancyjnych czy inwentaryzacyjnych. Plomby naklejkowe, proste w zastosowaniu zabezpieczenia, mogą być stosowane również w archiwizacji dokumentów, ponieważ łatwo nimi zakleić i oznaczyć teczki, segregatory i kartony.

Zawsze indywidualnie podchodzimy do potrzeb klientów, by dobrać produkt, który rozwiąże konkretne problemy, a dzięki własnej drukarni możemy też od razu nadać oznaczenie. Zwracamy też uwagę na ważne detale, które decydują o skuteczności tego zabezpieczenia, jak np. konieczność montażu plomby w temperaturze dodatniej czy czas wiązania kleju – mówi Dagmara Puścikowska.

Z plomb naklejkowych firmy Silny&Salamon korzysta m.in. firma z branży kurierskiej, dla której zostały zaprojektowane etykiety o specjalnych wymiarach, połączone perforacją, stosowane w przesyłkach lotniczych. Z kolei dwie duże sieci handlowe oznaczają nimi zamknięcie drzwi magazynowych, a inny klient używa do plombowania dokumentów.

Właściwy dobór etykiet

Etykiety plombujące pomagają chronić przedmioty i pomieszczenia przed próbami ingerencji, są łatwe w aplikacji i usunięciu. Poszczególne rodzaje mogą być stosowane na powierzchnie stalowe, wykonane z tworzyw sztucznych, szklane, aluminiowe i drewniane. Są odporne na warunki atmosferyczne, a w przypadku naruszenia pojawia się na nich tekst VOID / OPENED. W zależności od konkretnych potrzeb stosuje się typ N, który przy próbie manipulacji nie pozostawia śladów na powierzchni, a tylko na etykiecie, typ P, który pozostawia napis na zastosowanej powierzchni i etykiecie w postaci tekstu oraz typ T, który pozostawia całkowity ślad w postaci etykiety i napisu, zarówno na zabezpieczanej powierzchni, jak i na etykiecie.

plomba naklejkowa hydrant

Uzupełnieniem tego rodzaju zabezpieczeń są taśmy plombujące, dostępne też z perforacją, które przy próbie manipulacji, pozostawiają ślady na zabezpieczanej powierzchni i taśmie. Dzięki dyspenserowi są dużym ułatwieniem przy zaklejaniu kartonów czy przesyłek.

Plomby naklejkowe to uniwersalne, szybkie i łatwe w użyciu zabezpieczenia, przydatne do zapewnienia bezpieczeństwa w firmach. Aby otrzymać bezpłatne próbki plomb naklejkowych do przeprowadzenia testów na powierzchniach docelowych, należy skontaktować się z Dagmarą Puścikowską, pisząc pod adres dagmara.puscikowska@plomby.biz. Warto też sięgnąć po pierwszy na rynku przewodnik po plombach pt. „Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie - przewodnik po plombach 2021/2022” opracowany przez ekspertów z Silny&Salamon, który stanowi praktyczny zestaw porad dla tych, którzy stoją przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa w firmie.

Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.bizwww.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag


Zobacz także

Artykuły spożywcze kierunkiem rozwoju cargo-partner
3DEXPERIENCE przydatny również w branży automotive
Rowery kurierskie już na służbie we Wrocławiu
Konsumenci nabywają w sieci używane przedmioty
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Maszyny Autobag pozwalają odetchnąć branży e-commerce
Brady oferuje pełen zakres potrzebnych metod znakowania
Silny&Salamon wystawcą na Targach Warsaw Pack
Plomby Silny&Salamon w innogy Stoen Operator

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów