Przejdź do artykułu
2021-09-27 | Głos z rynku

Dematic automatyzuje obiekty Grupy Benetton

CERNUSCO SUL NAVIGLIO – 27 września 2021 – Dematic z dumą ogłasza dziś podpisanie umowy z Grupą Benetton. To jedna z najbardziej znanych firm modowych na świecie, stojąca za kultowymi markami takimi jak United Colors of Benetton i Sisley, która posiada sieć detaliczną ponad 4000 sklepów.

Siedziba główna

W celu wzmocnienia kanału e-commerce firmy, poprzez optymalizację pojemności magazynowej i przetwarzania zamówień, pod koniec 2022 r. Dematic wdroży rozwiązanie z systemem AutoStore™ w obiektach logistycznych Grupy Benetton w Villorba (TV) we Włoszech.

Grupa Benetton dąży do tego, aby jej operacje kompletacji były bardziej wydajne, elastyczne i sprawniejsze za sprawą zmniejszenia wymaganej przestrzeni, skrócenia czasu kompletacji i wydłużenia okresu eksploatacji obiektów logistycznych.

Flavio Este, Dyrektor Zarządzający Dematic Italy, wspomina – Będąc ekspertem w dziedzinie automatyzacji, przebywanie tak blisko patrzącego w przyszłość klienta i budowanie solidnego partnerstwa dla rozwoju jego handlu było wyjątkowo ekscytujące.

Rosario Filomena, Kierownik ds. Sprzedaży Dematic Italy, który prowadził negocjacje, kontynuuje – Grupa Benetton będzie w stanie osiągnąć swoje cele e-commerce przy minimalnym zużyciu energii i wysokim stopniu zabezpieczeń dzięki zastosowaniu skalowalnego rozwiązania obejmującego system AutoStore. To bardzo kompaktowy, łatwy w rozbudowie system przestrzeni magazynowej o wysokiej wydajności.

Wybraliśmy Dematic, ponieważ byliśmy zainteresowani współpracą z partnerem o dużym doświadczeniu w branży e-commerce i solidnym międzynarodowym zapleczu – powiedział Valentino Soldan, Szef Logistyki w Benetton Group. – Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie oparte na systemie AutoStore doskonale spełni nasze potrzeby biznesowe. Jesteśmy pewni, że będziemy lepiej mierzyć się z coraz bardziej wymagającym rynkiem dzięki ustrukturyzowanemu i zaawansowanemu technologicznie rozwiązaniu, które będzie w stanie towarzyszyć naszemu rozwojowi przez wiele lat.

Dematic Benetton 2

Kompleks przemysłowy

Kontrolować i zarządzać wszystkimi operacjami będzie oprogramowanie Dematic. System AutoStore zostanie wdrożony dla 60 000 pojemników, a zamówienia będą odbierane przez 53 roboty mobilne, które będą przemieszczać się nad regałami magazynowymi i obniżać się do nich, aby uzyskać dostęp do pojemników z żądanymi przedmiotami. Roboty transportować będą następnie przedmioty do jednego z 12 stanowisk kompletacyjnych, gdzie przedmioty będą grupowane w celu dalszego przetwarzania w produkcji (wcześniej personel Grupy Benetton musiał pokonywać duże odległości, aby wybrać poszczególne przedmioty – przyp. red.).

Aby uzyskać więcej informacji o firmie Dematic, odwiedź stronę dematic.com lub obserwuj nas na LinkedInFacebook i Twitter.


Zobacz także

Packaging Innovations dowodem na restart branży
Lider branży alkoholowej współpracuje z FM Logistic
Panattoni z 1 mln mkw. powierzchni w Wielkopolsce
Górny Śląsk korzysta na rozwoju sektora logistycznego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Maciej Rojowski dołączył do GLP
Pod Rzeszowem powstaje Fulfillment Center spółki LPP
W 2021 roku przybyło ponad 14% e-sklepów
Do 2030 produkty plastikowe mają być recyklingowane

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów