Przejdź do artykułu
2021-05-04 | Głos z rynku

Raben z kolejnymi tytułami

Grupa Raben została uznana za Markę Godną Zaufania 2021 w badaniu instytutu Kantar Polska, przeprowadzonym na zlecenie magazynu „My Company Polska”. Przedsiębiorcy przyznali firmie pierwsze miejsce na podium w kategorii „Usługi logistyczne”. To wyróżnienie przyznano Raben po raz czwarty. Dodatkowo Raben został laureatem konkursu Mistrz Innowacyjnej Transformacji, organizowanego przez ICAN Institute, w kategorii Technologia i organizacja. Kapituła konkursu doceniła projekt rozwojowy Manager of Choice, w którym wzięło udział ponad 1000 menedżerów z 13 krajów Europy.

Grupa Raben z tytułem Marka Godna Zaufania 2021

Mamy wielu długoterminowych klientów. Ich biznes na przestrzeni lat się zmienia i my dostosowujemy się do nich. Jesteśmy partnerami i wspólnie odpowiadamy na pojawiające się wyzwania i wspólnie się rozwijamy. Ten nieustanny rozwój jest wpisany w geny naszej firmy. Nie dostarczamy tylko usługi, ale składamy też obietnicę, która musi zostać spełniona - zawsze na czas, z dbałością o szczegóły i na najwyższym poziomie jakości. Dlatego od wielu lat poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, zawsze stawiając naszych klientów na pierwszym miejscu. W ten sposób inwestujemy w przyszłość, w zrównoważone rozwiązania i projekty, które przynoszą długoterminowe korzyści. – mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben. – Przed nami jeszcze niejedna droga, ale już teraz jestem przekonany, że razem z naszymi klientami i people with drive możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie chcemy.

Nic wiec dziwnego, że tytuł Marka Godna Zaufania 2021 przypadł liderowi rynku logistycznego w Polsce już po raz czwarty. W tej edycji na Grupę Raben oddano niemal 21% głosów w kategorii „Usługi logistyczne”. Podczas gali on-line 29 kwietnia 2021 r. nagrodę odebrał Krzysztof Hajduk, Dyrektor Sprzedaży, Raben Logistics Polska.

Kolejny tytuł Marka Godna Zaufania to dla nas wielki zaszczyt. Tym bardziej, że otrzymujemy go w roku jubileuszy – 90 lat istnienia Raben w Europie i 30 działalności w Polsce. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: naszym klientom i partnerom za zaufanie jakim nas obdarzają, a także naszym pracownikom, bez których zaangażowania i codziennej pracy nie moglibyśmy dotrzymać obietnicy jaką  jest bycie godnym zaufania partnerem w logistyce. – powiedział Krzysztof Hajduk

Badanie w ramach Marka Godna Zaufania 2021 już po raz szósty zostało przeprowadzone przez wydawcę miesięcznika „My Company Polska”. Za realizację i opracowanie odpowiadał instytut badawczy Kantar Polska S.A. Najważniejszym celem badania jest poznanie opinii przedsiębiorców na temat najlepszych marek, produktów i usług skierowanych do biznesu oraz poznanie tych, którym najbardziej ufają. Marki wymieniane były spontanicznie. W każdej z 25 kategorii można było wskazać tylko jedną markę. Ankieta została wysłana do 22 000 przedsiębiorców. Finalnie w badaniu wzięło udział 1 221 przedsiębiorców, którzy łącznie wymienili ponad 300 znanych sobie i cenionych marek. Wyniki badania opublikowano 30.04.2021 r. w miesięczniku My Company Polska.

Grupa Raben ze statuetką Mistrz Innowacyjnej Transformacji

Celem drugiej edycji konkursu, organizowanego przez wydawcę „MIT Sloan Management Review Polska”, było wyłonienie liderów cyfrowej zmiany – firm i osób odpowiedzialnych za inicjatywę i wdrożenie projektów technologicznych o znaczącym wpływie na organizację, rynek oraz środowisko. Kapituła, składająca się z wybitnych ekspertów i praktyków ze świata technologii i biznesu, przyznała wyróżnienia w 3 kategoriach: Technologia i rynek, Technologia i organizacja oraz Odpowiedzialna technologia. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 21 kwietnia 2021, podczas Kongresu MIT Sloan Management Review Polska, a statuetka w kategorii Technologia i organizacja trafiła w ręce Grupy Raben. W ramach tej kategorii wyróżnione zostały projekty związane z technologiczną ewolucją procesów wewnątrz firmy, które w znaczącym stopniu wpłynęły na wzrost efektywności funkcjonowania organizacji.

Eksperci docenili program rozwojowy Grupy Raben Manager of Choice, w ramach którego 1000 kluczowych menedżerów z 13 krajów, w których Grupa ma swoje oddziały, zmierzyło się z różnymi zadaniami z obszaru najlepszych praktyk menadżerskich. Gamifikacja podzielona była na 5 etapów bezpośrednio wpływających na budowanie doświadczeń pracowników: rekrutacja, onboarding, rozwój, codzienna praca, odejście z organizacji.

Celem podjętych działań była przede wszystkim zmiana postaw i wykształcenie w managerach wrażliwości na aspekty związane z zarządzaniem zespołami. Jako dział HR codziennie obserwujemy, że managerowi głęboko wzięli sobie do serc wszystko, czego nauczyli się w trakcie programu. Zmiany procesowe wewnątrz organizacji przyniosły wymierne efekty, a otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem, że Manager of Choice odniósł sukces. – komentuje Anita Koralewska-Ratajczak, Head of Group HR.

Nowe technologie z roku na rok coraz bardziej wpływają na sposób funkcjonowania biznesu. Transformacja wewnętrznych procesów w firmie jest koniecznością, aby budować przewagę konkurencyjną na rynku, szczególnie w obliczu kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię. Sposób w jaki dana organizacja stawi czoła nowym wyzwaniom w dużej mierze zależy od formalnych i nieformalnych liderów, kreatorów zmiany, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji nadają bieg zmianom. Taki właśnie jest Menedżer of Choice.

Raben MIT

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Trendy w budownictwie przemysłowym
Emisja CO2 droższa niż kiedykolwiek
Eurotherm relokuje zakład automatyki przemysłowej
Współpraca Carrefour i Frigo Logistics do 2022r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zużyte opony są wykorzystywane przy budowie dróg
Innowacyjny czat dla przewoźników od Teleroute
GEFCO wyróżnione za prospołeczne działania
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA