Przejdź do artykułu
2020-10-26 | Głos z rynku

Infrastruktura dla elektryków szybko się rozwija

Charge4Europe – joint venture DKV Mobility i innogy eMobility Solutions – uruchomiło właśnie swój 100-tysięczny punkt ładowania pojazdów elektrycznych.

Organizacja Charge4Europe, która rozpoczęła swoją działalność w 2019 r., już świętuje przełomowy krok. Oferuje jedną z największych sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Europie. To imponujące osiągnięcie zostało oficjalnie ogłoszone w siedzibie firmy innogy w Essen w Niemczech.

„W Charge4Europe pracujemy na najwyższych obrotach, aby stworzyć infrastrukturę stacji ładowania pojazdów obejmującą całą Europę” - mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. paliwa i obsługi pojazdów w DKV. „W ten sposób, razem z naszymi klientami i partnerami, chcemy pozytywnie wpływać na zmiany na rynku energetycznym” - dodaje.

W samych Niemczech oferowany jest obecnie dostęp do około 30 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Stacje ładowania są już dostępne w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Luksemburgu oraz we Włoszech. W Polsce rozwój sieci dopiero się zaczyna. Uruchomiono niedawno pierwsze siedem punktów EVBox: cztery w Warszawie, dwa w Zgierzu i jeden w Gorzowie Wielkopolskim. Wkrótce planowane jest otwarcie sieci ok. 150 stacji ładowania prądem, na których będzie można rozliczać się m.in. kartą DKV. Rozwój sieci ładowania pojazdów kontynuowany jest także na terenie innych krajów.

Jak mówi Arjan van der Eijk, CEO/COO innogy eMobility Solutions GmbH: „Na arenie międzynarodowej auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Stworzenie transgranicznej sieci stacji ładowania pojazdów jest kluczowym czynnikiem sukcesu elektromobilności. Usługi oferowane przez Charge4Europe skierowane są w szczególności do dużych flot pojazdów elektrycznych”.

Oczekuje się, że do końca tego roku sieć ładowania oferowana przez Charge4Europe powiększy się do ponad 120 000 punktów ładowania pojazdów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Pakiet mobilności może istotnie zachwiać polskim transportem
Grupa Rusak rozwija swoją działalność na zachodzie Polski
UTA One® Move – nowe urządzenie pokładowe dla samochodów o dmc do 3,5 t
Jarosław Cisak, prezes Jungheinrich Polska, z nowymi kompetencjami w międzynarodowym koncernie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DKV rozbudowuje sieć stacji paliw
Uniwersalny system poboru opłat z DKV
Rozmowa z Jakubem Wróblewskim, specjalistą ds. transportu, PTSU Indeka Iwona
DKV i Truckers Life czekają z niespodziankami dla kierowców
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA