2020-09-06 | Głos z rynku

CCC i PSI tworzą autonomiczny magazyn

W centrum dystrybucyjnym CCC wózki widłowe mają możliwość korzystania z automatycznego sterowania, dzięki zintegrowaniu systemu zarządzania magazynem PSIwms z oprogramowaniem wózków Jungheinrich. Rozwiązanie jest kolejnym etapem rozwoju systemu PSIwms. Dzięki współpracy z firmą Jungheinrich zintegrowano system wms z funkcją samodzielnego poruszania się wózka widłowego, co zwiększy wydajność i bezpieczeństwo w magazynie.

System zarządzania magazynem PSIwms komunikuje się z oprogramowaniem sterującym wózkami Jungheinrich i przekazuje mu informacje o lokalizacji konkretnych produktów w magazynie. Dzięki tym koordynatom wózek może samodzielnie pokonać trasę do docelowej lokalizacji, podjąć ładunek i przetransportować go do punktu odbioru. Rolą operatora jest nadzór i potwierdzanie operacji realizacji poprzez skanowanie kodów kreskowych.

Automatyzacja procesów zarządzania i pracy jest realizacją jednego z priorytetów grupy CCC, czyli zwiększania bezpieczeństwa i higieny pracy, którego celem jest wyeliminowanie zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych z udziałem pracowników przy zachowaniu maksymalnej wydajności.

„Systemy WMS dostarczane przez PSI Polska od początku są projektowane z myślą o ich rozwoju i poszerzaniu o dodatkowe funkcje” – mówi Sławomir Budzaj, Competence Center Manager z firmy PSI Polska. „Jeśli klient korzysta z wózków z funkcją automatycznego sterowania, jesteśmy w stanie dodać do systemu warstwę sterującą tymi pojazdami. Integracja różnych rozwiązań w ramach systemu zarządzania magazynem gwarantuje, że klient będzie mógł w czasie rzeczywistym gromadzić i przetwarzać wszystkie dane o tym, co właśnie dzieje się w magazynie i w konsekwencji zwiększać wydajność i niezawodność” - dodaje.

Wykorzystywany przez CCC system PSIwms zapewnia ciągłą komunikację pomiędzy serwerem, a terminalami wózków, dzięki czemu na bieżąco monitoruje ich pozycję. Specyfika magazynu wysokiego składowania CCC wymaga wyjątkowej precyzji i niezawodności w kwestii transportu ze względu na rozmiar obiektu (55 000 m kw.) i wąskie odstępy pomiędzy regałami.

„Centrum dystrybucyjne obejmuje 111 tys. miejsc paletowych, a zastosowane wózki mają możliwość obsługi regałów o wysokości do 17,5 metra” – komentuje Julita Barnowska Dyrektor Ds. Logistyki z firmy CCC. „Przy takiej skali przedsięwzięcia nie ma miejsca na pomyłki. Wdrożenie rozwiązania PSI i Jungheinrich poprawiło szybkość operacji przy jednoczesnym zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa” - dodaje.

Podobna aplikacja może zostać zaimplementowana w magazynach, który wykorzystuje system PSIwms i korzysta z odpowiednich wózków widłowych. Do jej wdrożenia potrzebne jest jedynie zmapowanie magazynu i udostępnienie interfejsów przez producenta wózków widłowych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Delta Trans uruchamia system WMS od firmy Consafe
A2 Mińsk Mazowiecki - Warszawa z nawierzchnią betonową
Speedmail daje możliwość nadzorowania przesyłki w czasie rzeczywistym
PROMAG S.A. liderem w kategorii „Producenci regałów magazynowych”
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Astro WMS od Consafe trafi do magazynu Canpol
Delta Trans uruchamia system WMS od firmy Consafe
Körber liderem systemów WMS wg. Gartner 2020 Magic Quadrant
Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio na urządzenia z systemem Android
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA