2019-12-05 | Głos z rynku

TIP i PEMA łączą siły

TIP Trailer Services, spółka z portfolio grupy kapitałowej I Squared Capital i jeden z dostawców usług leasingu, wynajmu, konserwacji i napraw naczep w Europie i Kanadzie, ogłosił przejęcie firmy PEMA GmbH, spółki w branży leasingu operacyjnego i wynajmu pojazdów użytkowych, oferującej swoje usługi w Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Polsce, Szwecji i Szwajcarii. Jest to wynik podpisanej umowy z dnia 26 lipca 2019 roku z udziałowcem PEMY w sprawie jej przejęcia.

„To wielki krok, który wzmacnia firmy TIP i PEMA w ich działalności w branży transportowej i logistycznej oraz zapewnia odpowiednią pozycję do długofalowej dywersyfikacji i wzrostu, zgodnie z naszą strategią,” powiedział Bob Fast, Prezes i Dyrektor Generalny TIP Trailer Services. „Połączenie firm pozwoli na wykorzystanie naszego większego zasięgu geograficznego, zapewni ugruntowanie obecności w Niemczech, będzie napędzać działalność PEMY w dziedzinie leasingu ciągników siodłowych i wynajmu, umożliwi rozbudowę europejskiej sieci warsztatów TIP dla wszystkich klientów i powiększenie naszej oferty usług oraz sieci klientów. Będzie to korzystne dla pracowników, klientów, partnerów, jak i dla udziałowców.”

Połączone firmy mają wieloletnie doświadczenie w transporcie i logistyce w całej Europie i Kanadzie, odpowiadając na potrzeby klientów w trakcie całego cyklu życia naczep, ciągników i nadwozi wymiennych. Wspólnie posiadamy niemal 90 000 naczep i ciągników, a także ponad 100 warsztatów oferujących jedną z największych sieci serwisowych w Europie i Kanadzie, dysponując 208 mobilnymi vanami serwisowymi, zapewniającymi jedno kompleksowe rozwiązanie dla szerokiej gamy wyposażenia pojazdów. Klienci będą mieli partnera zapewniającego płynną obsługę w całej Europie i Kanadzie, ułatwiającego zarządzanie ich flotą i umożliwiającego im skupienie się na ich głównej działalności biznesowej i zadowolenie z wysokiego poziomu niezawodności i obsługi klienta.

Kierownictwo połączonych firm pracuje wspólnie nad planem integracji pozwalającym na płynną transformację. Do czasu dokonania scalenia, aktualne umowy, usługi, warunki i procesy będą obowiązywać w każdej z firm. 

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Z linii produkcyjnej we Wrześni zjechał 200 000. samochód
1/5 przedsiębiorstw transportowych zagrożonych bankructwem
Volkswagen redukuje ruch ciężarówek w poznańskiej fabryce
10 lat obecności Walutomatu na rynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

TIP wprowadza nową gamę usług opartych na telematyce
W jaki sposób najkorzystniej sfinansować zakup lub wynajem naczepy do ciągnika siodłowego?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA