2019-10-03 | Głos z rynku

InPost z najbardziej lojalnymi klientami

Według Raportu Furgonetka.pl: Wskaźnik satysfakcji klientów sektora usług kurierskich w 2018 roku, Paczkomaty InPost uzyskały najwyższy współczynnik lojalności klientów. Wyniósł on 62. Na drugim miejscu znalazła się firma DPD, a na trzecim usługi kurierskie firmy InPost. Średni wynik satysfakcji dla całej branży kurierskiej w Polsce wyniósł 45.

Klienci są zadowoleni z usług kurierskich w Polsce i chętnie je polecają

Raport pokazał, że średni wskaźnik satysfakcji dla całej branży kurierskiej w Polsce wynosi 45. To bardzo dobry wynik, który wskazuje na to, że kondycja całej branży jest na wysokim poziomie. Uznaje się, że jeśli wynik NPS plasuje się pomiędzy 30 a 70, to oznacza to, że kondycja firmy / branży jest naprawdę dobra i ma ona zdecydowanie więcej zadowolonych klientów, niż tych krytycznie ją oceniających.

Jeśli chodzi o wyniki poszczególnych firm kurierskich, to najwyższy wskaźnik satysfakcji klientów uzyskały bardzo popularne w Polsce Paczkomaty InPost. Ich wskaźnik NPS wyniósł 62. Na drugiej pozycji uplasowała się firma DPD, z wynikiem NPS równym 54. Natomiast 3 miejsce przypadło usługom kurierskim firmy InPost, które uzyskały NPS na poziomie 53. Na czwartej pozycji znalazła się firma GLS z wynikiem 47, a na piątej FedEx, który uzyskał wartość 46. Kolejne wyniki wyglądały następująco: DHL - 44, Poczta Kurier48 - 40, Paczka wRUCHu - 39 i GEIS - 24. Szczegółowe wyniki prezentuje poniższa infografika.

Załącznik bez tytułu 00010

Powyższe dane zostały opracowane na podstawie 9684 opinii użytkowników serwisu Furgonetka.pl, zebranych w 2018 roku.

Czym jest NPS i jak wygląda badanie?

Wskaźnik satysfakcji klienta, czyli Net Promoter Score, popularnie znany jako NPS, polega na zadaniu klientom firmy pytania “Jak bardzo jest prawdopodobne, że polecisz usługi frmy znajomym / rodzinie?”. Konsumenci odpowiadają na nie poprzez użycie skali, na której zaznaczają jak zdecydowanie polecą lub nie polecą usługi danej firmy. Uzyskane wyniki pozwalają na wyliczenie wskaźnika NPS, który pokazuje poziom lojalności klientów danej firmy lub branży.

Pełna treść raportu dostępna jest na https://furgonetka.pl/blog/.


Zobacz także

Solaris rozwija innowacyjne rozwiązania transportowe
Wnioski z autorskiego raportu Multiconsult Polska
Od 2020 roku wchodzi w życie nowa strategia Kuehne + Nagel
Nowy koncepcyjny bezzałogowy pojazd ciężarowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kontenery mobilne pomagają w trakcie szczytu paczkowego?
X-press Couriers z nagrodą w konkursie e-Commerce Polska awards 2019
Co czeka nas w branży logistycznej w 2018 roku?
Akcja „Walizka”- podróżowanie bez bagażu
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA