2019-07-25 | Głos z rynku

Nie będzie w Polsce kurierów firmy Geis

Z dniem 31 sierpnia 2019 r. jedna ze spółek Grupy Geis - Geis Parcel PL Sp. z o.o., aktywna w Polsce na rynku usług paczkowych i kurierskich, zakończy swoją działalność operacyjną.

Podczas gdy pozostałe usługi logistyczne świadczone przez Grupę Geis w Polsce jak transport drogowy, lotniczy i morski oraz logistyka kontraktowa, odnotowują silny wzrost, usługi kurierskie nie osiągnęły, mimo intensywnych starań, oczekiwanych pozytywnych rezultatów.

Zasoby i środki, jakie byłyby potrzebne do uzdrowienia produktu paczkowego, będą użyte i zainwestowane w dalszy rozwój i umocnienie pozostałych usług logistycznych oferowanych w Polsce przez Grupę Geis.

Struktura i zasoby obecne w Geis Parcel PL zostaną – w miarę możliwości i potrzeb – zintegrowane w ramach pozostałych spółek Grupy Geis w Polsce.

Spedycja i Transport Drogowy: Wzrost w Polsce o ponad 30%

Grupa Geis jest aktywna w Polsce od 2006 roku. Poprzez liczne przejęcia firma zbudowała efektywną sieć logistyczną umożliwiającą oferowanie szerokiej palety usług logistycznych i kompleksową obsługę klientów.

„Świadczone przez nas usługi spedycji krajowej i międzynarodowej charakteryzowały się w ostatnich latach wzrostem na poziomie 30% rok do roku. W tym obszarze naszej działalności odnotowujemy bardzo pozytywny rozwój” - podkreślają Hans-Georg Geis i Wolfgang Geis, właściciele zarządzający Grupy Geis. „Również w zakresie logistyki kontraktowej i spedycji lotniczo-morskiej rozwój jest zadowalający” – dodają.

W przyszłości pozostałe spółki Grupy Geis: Geis PL Sp. z o. o. oraz Geis Cargo International Sp. z o.o. będą nadal, w oparciu o własną zintegrowaną krajową i międzynarodową sieć logistyczną, świadczyć i rozwijać już dziś oferowane przez siebie kompleksowe usługi logistyczne: drobnicowy i cało-pojazdowy transport drogowy, logistykę kontraktową oraz spedycję lotniczą i morską.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

CITRONEX kupi od IVECO 10 ciągników siodłowych
Poczta Polska i SwipBox uruchamiają 200 automatów paczkowych
Rusak Business Services rozpoczął współpracę z Via Cargo S.A.
FedEx Express wprowadza do eksploatacji nowe samoloty
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Systemy IT w transporcie i logistyce jako integralna część biznesu w Geis
Kreatywne potrzeby klientów i możliwości operatorów logistycznych
Geis preferuje długoterminową współpracę zgodną ze strategią win-win
Geis dostarcza towary dla Pepco
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA