2016-04-29 | Głos z rynku

Ożywienie inwestycji w technologie magazynowe

Wyższe oczekiwania klientów są impulsem do inwestycji technologicznych mających na celu zwiększenie dokładności realizacji zamówień, ograniczenie braków towaru oraz skrócenie czasu dostaw.
4134858 2400x1714 2
 
Firma Zebra Technologies, dostawca kompletnych rozwiązań do identyfikacji, śledzenia oraz zarządzania zasobami i procesami, poinformowała o wynikach swojego najnowszego badania Warehouse Vision Study, w ramach którego porównano opinie 1378 specjalistów w dziedzinie IT i zarządzania magazynem dotyczące 2015 i 2020 roku. Jak wynika z ankiety, w ciągu następnych czterech lat oczekiwania klientów będą impulsem do inwestycji w technologie informatyczne oraz funkcje operacyjne w magazynach, a firmy produkcyjne i logistyczne będą stopniowo dostosowywały się do bezpośrednich dostaw do konsumentów.
 
 
Najważniejsze inforamacje:    
  • Ponad 40 proc. respondentów wskazało krótsze czasy dostaw jako kluczowy obszar wymagający inwestycji. O większym popycie klientów świadczy również wzrost o 76 proc. liczby placówek magazynowych oraz ilości towarów wysyłanych z magazynów, jakiego oczekują uczestnicy sondażu.
  • Połowa osób podejmujących decyzje dotyczące IT i działalności operacyjnej planowała już w minionym roku przejść na bardziej nowoczesny, w pełni funkcjonalny system zarządzania magazynem, a 75 proc. planowało zrobić to do 2020 r. w związku z oczekiwanym wzrostem liczby placówek oraz ilości wysyłanych towarów.
  • 51 proc. ankietowanych oczekiwało w minionym roku większych inwestycji w systemy lokalizacyjne czasu rzeczywistego, które śledzą zapasy i aktywa w skali całego magazynu, ale liczba ta rośnie do 76 proc. respondentów pytanych o rok 2020.
  • Kadra kierownicza spodziewa się, że w ciągu następnych pięciu lat wzrośnie liczba przychodzących towarów oznaczonych kodem kreskowym. Twierdzi tak 66 proc. respondentów pytanych o rok 2015 r. i 82 proc. respondentów pytanych o rok 2020.
  • Do 2020 r. respondenci planują inwestycje w następujące procesy i narzędzia: zwiększenie ilości wysyłanych towarów (76 proc.), wyposażenie personelu w technologie (73 proc.), skanowanie kodów kreskowych (68 proc.), tablety (66 proc.) oraz Internet Rzeczy (62 proc.).    
 
W badaniach przeprowadzonych w październiku 2015 r. wzięło udział 1378 specjalistów z obszarów IT i zarządzania magazynem z 12 krajów: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Włoch, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

 Mark Wheeler, dyrektor działu Warehouse Solutions, Zebra Technologies

- Osoby podejmujące decyzje dotyczące IT i działalności operacyjnej w magazynach oraz centrach dystrybucji muszą nieustannie szukać nowych sposobów na zwiększanie produktywności i jednoczesne ograniczanie kosztów. Realizacja zamówień stanowi integralną część łańcucha wartości, a inwestycje w technologie i innowacje w tym obszarze mogą znacznie zwiększyć jakość obsługi klienta. Niemal połowa uczestników naszej ankiety wyraża zaniepokojenie niską wydajnością pracy w procesach zamawiania, kompletacji i realizacji zamówień. Dostrzegamy rozwiązanie tego problemu: dostarczenie pracownikom narzędzi, których potrzebują do precyzyjnego i wydajnego wykonywania zadań pomoże firmom spełnić oczekiwania klientów w zakresie dokładności oraz terminowości dostaw.

Zobacz także

10 lat współpracy SEGRO i Corning Optical Communications
Cyfrowa transformacja przemysłu ratunkiem dla rynku europejskiego?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak informatyzacja wspomaga zarządzanie zespołem
Szkolenie dla osób zajmujących się zakupami usług IT
RFID odgrywa coraz większą rolę w handlu detalicznym
Zebra naprzeciw potrzebom gospodarki „na żądanie”
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA