2016-04-29 | Głos z rynku

Ożywienie inwestycji w technologie magazynowe

Wyższe oczekiwania klientów są impulsem do inwestycji technologicznych mających na celu zwiększenie dokładności realizacji zamówień, ograniczenie braków towaru oraz skrócenie czasu dostaw.
4134858 2400x1714 2
 
Firma Zebra Technologies, dostawca kompletnych rozwiązań do identyfikacji, śledzenia oraz zarządzania zasobami i procesami, poinformowała o wynikach swojego najnowszego badania Warehouse Vision Study, w ramach którego porównano opinie 1378 specjalistów w dziedzinie IT i zarządzania magazynem dotyczące 2015 i 2020 roku. Jak wynika z ankiety, w ciągu następnych czterech lat oczekiwania klientów będą impulsem do inwestycji w technologie informatyczne oraz funkcje operacyjne w magazynach, a firmy produkcyjne i logistyczne będą stopniowo dostosowywały się do bezpośrednich dostaw do konsumentów.
 
 
Najważniejsze inforamacje:    
  • Ponad 40 proc. respondentów wskazało krótsze czasy dostaw jako kluczowy obszar wymagający inwestycji. O większym popycie klientów świadczy również wzrost o 76 proc. liczby placówek magazynowych oraz ilości towarów wysyłanych z magazynów, jakiego oczekują uczestnicy sondażu.
  • Połowa osób podejmujących decyzje dotyczące IT i działalności operacyjnej planowała już w minionym roku przejść na bardziej nowoczesny, w pełni funkcjonalny system zarządzania magazynem, a 75 proc. planowało zrobić to do 2020 r. w związku z oczekiwanym wzrostem liczby placówek oraz ilości wysyłanych towarów.
  • 51 proc. ankietowanych oczekiwało w minionym roku większych inwestycji w systemy lokalizacyjne czasu rzeczywistego, które śledzą zapasy i aktywa w skali całego magazynu, ale liczba ta rośnie do 76 proc. respondentów pytanych o rok 2020.
  • Kadra kierownicza spodziewa się, że w ciągu następnych pięciu lat wzrośnie liczba przychodzących towarów oznaczonych kodem kreskowym. Twierdzi tak 66 proc. respondentów pytanych o rok 2015 r. i 82 proc. respondentów pytanych o rok 2020.
  • Do 2020 r. respondenci planują inwestycje w następujące procesy i narzędzia: zwiększenie ilości wysyłanych towarów (76 proc.), wyposażenie personelu w technologie (73 proc.), skanowanie kodów kreskowych (68 proc.), tablety (66 proc.) oraz Internet Rzeczy (62 proc.).    
 
W badaniach przeprowadzonych w październiku 2015 r. wzięło udział 1378 specjalistów z obszarów IT i zarządzania magazynem z 12 krajów: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Włoch, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

 Mark Wheeler, dyrektor działu Warehouse Solutions, Zebra Technologies

- Osoby podejmujące decyzje dotyczące IT i działalności operacyjnej w magazynach oraz centrach dystrybucji muszą nieustannie szukać nowych sposobów na zwiększanie produktywności i jednoczesne ograniczanie kosztów. Realizacja zamówień stanowi integralną część łańcucha wartości, a inwestycje w technologie i innowacje w tym obszarze mogą znacznie zwiększyć jakość obsługi klienta. Niemal połowa uczestników naszej ankiety wyraża zaniepokojenie niską wydajnością pracy w procesach zamawiania, kompletacji i realizacji zamówień. Dostrzegamy rozwiązanie tego problemu: dostarczenie pracownikom narzędzi, których potrzebują do precyzyjnego i wydajnego wykonywania zadań pomoże firmom spełnić oczekiwania klientów w zakresie dokładności oraz terminowości dostaw.

Zobacz także

10 lat współpracy SEGRO i Corning Optical Communications
Cyfrowa transformacja przemysłu ratunkiem dla rynku europejskiego?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

IBCS Poland wraz z Zebra Technologies zapraszają na bezpłatną konferencję
Jak informatyzacja wspomaga zarządzanie zespołem
Szkolenie dla osób zajmujących się zakupami usług IT
RFID odgrywa coraz większą rolę w handlu detalicznym
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA