Przejdź do artykułu
2021-03-30 | W magazynie

Magazyn AutoStore wciąż rośnie w siłę*

Elotec to firma wdrażająca technologię zapewniającą bezpieczeństwo osób i ochronę wartościowych przedmiotów. W 2005 roku firma produkująca systemy alarmowe i monitoringu jako pierwsza na świecie zautomatyzowała swój magazyn z wykorzystaniem AutoStore – zaprojektowanego i dostarczonego przez Element Logic.
Jan Kleiven Elotec AutoStore

SZYTY NA MIARĘ: Firma Elotec zaprojektowała własne meble biurowe na komputery i drukarki. Na uwagę zasługuje również listwa instalacyjna w czerwieni Ferrari, którą zastosowano jako dopełnienie standardowego koloru robotów od Element Logic. Na zdjęciu: dyrektor zarządzający Jan Kleven. Zdjęcie: Martin Innerdal Dalen.

Cenimy sobie możliwości adaptacji i innowacyjność, które codziennie przynoszą korzyść naszym klientom. Elotec dostarcza technologię, która zapewnia bezpieczeństwo osób i chroni wartościowe przedmioty, dlatego niezawodność i wydajność naszych dostaw jest tak istotna. Poszczególne modele czujków dymu często wyglądają tak samo, choć mają różne cechy, a ręczna kompletacja sprzyja ewentualnym pomyłkom przy wyborze produktu. Błąd w kompletacji mógłby mieć potencjalnie fatalne konsekwencje – mówi Jan Kleven, dyrektor zarządzający Elotec.

W celu wyeliminowania błędów ludzkich oraz zwiększenia wydajności i jakości firma Elotec jako pierwsza zainwestowała w rozwiązanie AutoStore – zwiastując magazynom na całym świecie narodziny nowej ery.

 MID9476

INNOWACYJNY: Firma Elotec dostarcza rozwiązania w obszarze bezpieczeństwa autoryzowanym sprzedawcom w Norwegii i za granicą. Od momentu założenia firmy w 1992 roku Elotec koncentruje się na innowacyjności i adaptacji do aktualnej sytuacji rynkowej. Roger Furnes (po lewej) i Jan Kleven. Zdjęcie: Martin Innerdal Dalen.

Mieli dwa lata, aby system zdał egzamin

W przypadku pierwszego na świecie magazynu korzystającego z rozwiązań AutoStore odnalezienie najbardziej efektywnego zastosowania było wyzwaniem. Początkowo sceptyczni byli zwłaszcza operatorzy.

Daliśmy sobie dwa lata, aby system zdał egzamin. Obiecałem pracownikom, że sam przejadę buldożerem przez system AutoStore, jeśli po upływie tych dwóch lat nadal będziemy tęsknić za ręcznymi operacjami – mówi Kleven.

Na szczęście Kleven nie musiał tego robić i firma Elotec od 2005 roku odnotowuje ciągły rozwój. – Najlepsza w AutoStore jest nasza pewność, że zadanie zostanie wykonane prawidłowo. Zawsze dysponujemy aktualną listą stanów magazynowych i oszczędzamy czas, zarówno swój jak i naszych klientów – dodaje.

 MID9100

DUMNY: Zastosowane w Elotec rozwiązania AutoStore jest chronione przez urządzenie Elotec Aspect – to zasysająca czujka dymu opracowana w celu wczesnego wykrywania dymu w magazynach i obszarach wielkopowierzchniowych. Zdjęcie: Martin Innerdal Dalen.

Jeszcze szersza rozbudowa przedsiębiorstwa i magazynu

We wczesnych latach 90-tych firma Elotec stała się liderem na rynku jako producent alarmów pożarowych do stosowania w trudnych warunkach w rolnictwie. Przez kolejne dziesięciolecia Elotec wciąż rozwijała tę technologię, aby zapewnić stałe bezpieczeństwo nowym gałęziom przemysłu, takim jak branża opieki zdrowotnej czy więziennictwa.


 MID8934

ROZBUDOWA: Nowe porty operatorskie z 2019 roku zastąpiły oryginalny port z roku 2005 i obecnie mogą obsługiwać więcej zleceń. Zdjęcie: Martin Innerdal Dalen.

Nawet po szesnastu latach użytkowania system AutoStore wciąż działa świetnie. Aby sprostać rosnącej liczbie klientów i dużym stanom magazynowym, w 2019 roku firma Element Logic przeprowadziła rozbudowę AutoStore w Elotec, zapewniając zgodność z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi i programowymi. Rozbudowa obejmowała nowe porty operatorskie, nowe oprogramowanie i modernizację robotów. Jednak kratownica AutoStore i pojemniki pozostały takie same jak te zainstalowane w 2005 roku.

Ponieważ nasz magazyn AutoStore jest pierwszym na świecie, po pewnym czasie rozwiązanie przestało być optymalne. Na szczęście firma Element Logic przyszła z pomocą i w 2019 roku przeprowadziła nas przez szeroko zakrojoną rozbudowę – mówi Roger Furnes, Menadżer ds. Logistyki w Elotec.

Nieliczne problemy i wysoki poziom zadowolenia klienta

Ponieważ firma Elotec zna swoje rozwiązanie AutoStore i jest go pewna, mogą minąć lata, zanim zaistnieje potrzeba kontaktu z Element Logic w celu uzyskania wsparcia.

Mamy bardzo niewiele problemów związanych z naszym systemem AutoStore. Nie było niemal żadnych przestojów, odkąd pierwszy raz uruchomiliśmy roboty w 2005 roku – mówi Furnes.

Mimo to Element Logic prowadzi dialog z Elotec w celu zapewnienia sprawnego działania i identyfikacji obszarów, które można by było usprawnić.

Raz w miesiącu generujemy raporty wydajnościowe systemu i serwisujemy system co najmniej dwa razy w roku, w zależności od czasu pracy – mówi Arnold H Nielsen, Menedżer ds. Kluczowego Klienta w Element Logic Norway, i dodaje:

Chcemy, aby nasze rozwiązanie przez cały czas było optymalne dla klienta. Głównym celem jest to, by zawsze zapewniało ono wysoką wartość.

Wielu klientów Elotec jest zachwyconych obsługą.

W naszym badaniu rocznym zawsze osiągamy wysoki wynik w obszarze dostaw. Dostawy docierają do naszych klientów szybciej i są bardziej precyzyjne niż w przypadku konkurencji – wyjaśnia Furnes.

Ponadto, mając reputację firmy, która szybko dostarcza produkt wysokiej jakości, zespół instalacyjny w Elotec czuje się pewniej, a to daje firmie kolejną przewagę konkurencyjną.

 MID9408

SZYTY NA MIARĘ: Zespół montażowy Element Logic zaadaptował najnowszą wersję podestu serwisowego do oryginalnej kratownicy AutoStore z 2005 roku. Zdjęcie: Martin Innerdal Dalen.

Fakty i liczby

  • 164 m2 powierzchni magazynowej
  • 5 robotów AutoStore
  • 5966 pojemników do magazynowania
  • 3 porty robocze

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy zoptymalizować procesy w Twoim magazynie? Skontaktuj się z NAMI

 

O Element Logic

Od ponad 30 lat Element Logic optymalizuje wydajność magazynów.
Tworzymy inteligentne rozwiązania, które pomagają magazynom sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybkie dostawy. Nasze rozwiązania z zakresu robotyki, oprogramowanie oraz doradztwo pomagają firmom usprawnić łańcuchy wartości i zwiększyć zyski. Optymalizujemy magazyny różnej wielkości, z wielu branż, między innymi: komponentów elektronicznych, dystrybucji części, elektroniki użytkowej, 3PL, farmaceutyków, odzieży, sprzętu sportowego i nie tylko.
Jako oryginalny partner AutoStore® mamy bogate doświadczenie w projektowaniu, dostarczaniu i instalowaniu dostosowanych do potrzeb rozwiązań, które usprawniają cykl pracy klientów.

Element Logic zatrudnia 160 pracowników w Europie i w 2020 roku osiągnął obrót w wysokości 100 milionów euro. Nasza główna siedziba znajduje się w Norwegii, a oddziały w całej Europie.
Wejdź na www.elementlogic.net, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych rozwiązań i usług dla magazynów lub śledź nas na Facebooku i LinkedInie.

 

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

7 najważniejszych korzyści biznesowych
Popyt na magazyny nie gaśnie
Dzięki wzmocnionym podwójnym szwom mamy gwarancję trwałości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zakład Siemens w Chemnitz wybrał system AutoStore™
Smart fabryka to nadal wizja, czy już rzeczywistość?
Jakie efekty przynoszą automatyzacja i cyfryzacja procesów magazynowych?
Dostawca systemu AutoStore z nowym biurem
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA