2019-05-31 | W magazynie

Nowa era programowania

ReactJS to jedna z najpopularniejszych bibliotek języka programowania JavaScript, która pomaga naszym specjalistom w tworzeniu rozbudowanych aplikacji oraz interfejsów graficznych, dzięki którym nasze systemy są intuicyjne i łatwe w obsłudze, a przy tym także niezwykle estetycznie wykonane. O jakości tego narzędzia świadczy fakt, że korzystają z niego m.in. twórcy platform Facebook czy Netflix.

„Dzięki Reactowi możemy projektować aplikacje na wszystkie urządzenia mobilne, do których obsługi wystarczy jedynie przeglądarka internetowa. To sprawia, że z naszych rozwiązań można korzystać w każdym miejscu z dostępem do Internetu. Oprócz oczekiwanej funkcjonalności i pięknego wyglądu aplikacji niesamowitą uwagę przywiązujemy także do tego, by tworzone przez nas rozwiązania spełniały wszelkie założenia User Experience. Każdy użytkownik może wejść w bezpośrednią interakcję z naszymi produktami, dlatego tak istotne dla nas jest, żeby sprawiało im to przyjemność i dawało satysfakcję” – mówi Łukasz Russak, Projektant systemów informatycznych HDF Polska.

Warto także dodać, że React pozwala na pracę przy wolnej transmisji danych (np. GPRS), a nawet gromadzi i przetwarza dane w trybie off-line. Dodatkową zaletą wykorzystywania tego narzędzia przy tworzeniu naszych systemów jest demonstracja wyników pracy w formie graficznej (obrazów i zdjęć), co przyśpiesza pracę logistów i jest dla nich zdecydowanie bardziej komfortowe.

NodeJS to z kolei wieloplatformowe środowisko do tworzenia aplikacji, z którego także korzystają najwięksi, m.in. IBM, PayPal, Microsoft czy Yahoo!. Wśród tych gigantów znajduje się także HDF Polska. Uniwersalność NodeJS, mnogość jego funkcji oraz możliwość przenoszenia go na różne środowiska programistyczne lub do chmury danych sprawiają, że możemy tworzyć dla naszych klientów rozwiązania całkowicie spełniające ich oczekiwania, a nawet wychodzące zdecydowanie dalej.

HDF Polska korzysta również z najpopularniejszego języka programowania, jakim jest JavaScript. Od czasu pojawienia się nadzbioru TypeScript przeżywa on prawdziwy renesans i zdążył już awansować do rangi czołowego języka, jaki jest obecnie używany przez najlepszych programistów.

jezyki

Aplikacje HDF Polska dedykowane smartfonom

W erze Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy niezbędna jest umiejętność dostosowywania się do wymogów szybko zmieniających się trendów technologicznych na rynku. Firma HDF Polska doskonale odnajduje się tej wirtualnej rzeczywistości, którą zrewolucjonizowały m.in. urządzenia mobilne.

To właśnie dlatego nasi projektanci tworzą dedykowane aplikacje na terminale i tablety przemysłowe, jednak wśród naszych klientów coraz większą popularnością cieszą się smartfony, które dziś znajdują się już w kieszeni praktycznie każdego z nas.

„Nieocenioną zaletą smartfonów jest to, że są one niedrogie i ogólnodostępne, a producenci prześcigają się w wyposażaniu ich w coraz to ciekawsze funkcje. Telefony komórkowe mają coraz szybsze procesory i dają użytkownikom coraz więcej możliwości, dlatego też zdecydowaliśmy się wykorzystywać je m.in. przy tworzeniu naszych systemów. Dzięki nim można w prosty sposób zaplanować wiele procesów magazynowych, począwszy od wydawania towaru, poprzez planowanie przestrzeni ładunkowej, a skończywszy na awizacji dostaw” – komentuje Alicja Janiak, Specjalista ds. sprzedaży w HDF Polska.

Z pewnością korzystanie z telefonów komórkowych stanowi tańszą i zdecydowanie bardziej poręczną alternatywę dla terminali kodów kreskowych, a połączenie ich z przemysłowymi obudowami wyposażonymi w czytnik kodów sprawia, że są one tak samo wytrzymałe i funkcjonalne jak kolektory danych.

Używanie smartfonów z naszymi aplikacjami wiąże się także z brakiem konieczności aktualizacji oprogramowania na terminalach oraz jest zdecydowanie bezpieczniejsze z uwagi na lepszą ochronę danych.

„Smartfony posiadają wiele zabezpieczeń takich jak czytniki linii papilarnych czy rozpoznawanie twarzy, dzięki którym dostęp do danych wrażliwych jest zdecydowanie lepiej zabezpieczony. Dodatkowo komunikacja jest szyfrowana za pomocą protokołu HTTPS, co zapobiega przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych” – mówi Adam Ryba, Administrator sieci HDF Polska.

Nowoczesne telefony komórkowe posiadają najnowsze wersje Androida, dzięki czemu nasze aplikacje mogą być wzbogacone m.in. o animacje 3D i wiele innych innowacyjnych funkcji, które są niemożliwe do wykonania na starszych systemach operacyjnych Windows CE.

Praca w chmurze

Z uwagi na intensywność życia i pęd dzisiejszego świata coraz więcej rzeczy załatwiamy w biegu. Pracujemy w pociągach, przemieszczając się z miejsca na miejsce, tworzymy zestawienia i raporty w czasie lunchu w restauracji czy też w kawiarni podczas spotkania biznesowego. Dlatego doskonałym ułatwieniem jest umieszczenie wszystkich aplikacji oraz plików w chmurze danych. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na pracę w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu, a przy tym jest bezpieczne, niezwykle wygodne i przede wszystkim tanie. Oszczędności powstają już przy okazji braku konieczności posiadania swojego zaplecza, dużej liczby pracowników czy sprzętu.

Firma HDF Polska jest dostawcą tego typu rozwiązań, a nasza wykwalifikowana kadra gwarantuje profesjonalne wsparcie w zakresie przygotowania serwera, konfiguracji ustawień oraz instalacji. Na prośbę naszych klientów wykonujemy także całościową migrację danych, tworzymy kopie zapasowe, a także dbamy o bezpieczeństwo przechowywanych informacji.

Wszechstronny system do zarządzania gospodarką magazynową

Doskonałym przykładem wykorzystania najnowocześniejszych technologii, którym został poświęcony ten artykuł, jest najnowszy system, hdf.warehouse, stworzony przez specjalistów firmy HDF Polska. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom system ten jest najbardziej zaawansowanym narzędziem do zarządzania gospodarką magazynową. Oprogramowanie połączone jest z autorską aplikacją na urządzenia mobilne, która pozwala na pracę w terenie i przetwarzanie danych z tych urządzeń w czasie rzeczywistym. 

Warto wspomnieć, że hdf.warehouse może być z powodzeniem obsługiwany przez użytkowników obcojęzycznych, ponieważ oprogramowanie występuje w trzech wariantach językowych: polskim, angielskim i niemieckim. Nasi doradcy chętnie pomogą każdemu, kto chce zautomatyzować swoje przedsiębiorstwo, w doborze optymalnego rozwiązania.


Zobacz także

Hi280: system półkowy, który rozwija się z firmą
Cyfrowa transformacja w magazynie - praktyczny poradnik
Jungheinrich zmienia definicję usługi serwisu
Oświetlenie hal może wpływać na produktywność i mniejszą liczbę błędów popełnianych przez pracowników
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak zautomatyzować inwentaryzację i uczynić ją cennym źródłem informacji?
Profesjonalny program do tworzenia i drukowania etykiet
Metoda, która znajduje zastosowanie tam, gdzie etykietowanie mija się z celem
HMI gwarantuje wzrost efektywności pracy użytkowników
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA