Przejdź do artykułu
2024-06-24 | Nowości dla TSL

Maxus e-Deliver 7 - elektryczna nowość w futurystycznym wydaniu

Na polskim rynku debiutuje nowy elektryczny samochód dostawczy – Maxus e-Deliver 7. Auto jest całkowicie nową konstrukcją i łączy w sobie wszystkie cechy, jakie są wymagane od nowoczesnej furgonetki – wygląda nowocześnie, wręcz futurystycznie, dysponuje dużą przestrzenią ładunkową, wysoką ładownością i dużym zasięgiem. Imponuje także bardzo bogatym wyposażeniem standardowym, zarówno tym podnoszącym komfort, jak i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Auto można już zamawiać u polskich dealerów marki Maxus, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec lipca. Ceny zaczynają się od 194 990 zł netto.

4K e Deliver7 009 num1 800px

 

W pierwszych miesiącach e-Deliver 7 będzie dostępny na polskim rynku w wersji L2H1. Model ma rozstaw osi wynoszący 3366 mm, długość 5364 mm, szerokość 2390 mm oraz 2390 mm wysokości. Ładowność wynosi 1055 kg. Auto może holować przyczepę o masie do 1500 kg. Przestrzeń ładunkowa ma 6,7 m3. Standardowo samochód jest wyposażony w trzy miejsca siedzące, można także zamówić wersję z pojedynczym fotelem pasażera.

Model dostępny na początku sprzedaży oferowany jest z akumulatorem 88 kWh, jednak w kolejnych miesiącach oferta uzupełniona zostanie o wariant akumulatora o pojemności 77 kWh. Zasięg wg WLTP wynosi od 310 do 370 km w cyklu mieszanym i od 452 do 542 km w cyklu miejskim. Maksymalna moc ładowania wynosi 11 kW w przypadku prądu przemiennego (AC) i 90 kW na stacji szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Czas ładowania od 20% do 80% w tym drugim przypadku wynosi 43 min.

4K e Deliver7 001 num2 700px

 

Nowy model w polskiej ofercie marki Maxus jest napędzany silnikiem o mocy 204 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 330 Nm. Zapewnia to średniej wielkości samochodowi dostawczemu bardzo dobre osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa, zależnie od wersji, od 11,4 do 11,9 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono do 120 km/h (w trybie Eco do 90 km/h). Wprowadzane właśnie na rynek odmiany mają napęd na przednią oś, w drugiej połowie 2024 roku do sprzedaży trafi także wersja z napędem na cztery koła. W trzecim kwartale planowane jest wprowadzenie na nasz rynek odmiany z silnikiem wysokoprężnym, która ma szansę zmienić status quo w segmencie średniej wielkości samochodów dostawczych w Polsce.

– Z niecierpliwością czekaliśmy na debiut Maxusa e-Deliver 7 na polskim rynku. Jest to idealne uzupełnienie naszej dotychczasowej gamy aut dostawczych. Wypełnia on lukę między modelami e-Deliver 3 i e-Deliver 9. Maxus e-Deliver 7 pod wieloma względami wyznacza nowe standardy w swoim segmencie. Jest to samochód stworzony z myślą o handlowcach, firmach przeprowadzkowych, transportowych czy ogrodnikach. Zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo, a także dobre osiągi i duży zasięg – mówi Yaroslav Gural z Maxus Polska.

4K 20240520 002700pxsrodek2

 

W standardowym wyposażeniu Maxusa e-Deliver 7 na polskim rynku znajdą się m.in. reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej, podgrzewana przednia szyba i lusterka zewnętrzne, system multimedialny z Bluetooth, czterema głośnikami i 12-calowym ekranem dotykowym, tuner DAB, możliwość podłączenia smartfona przy pomocy Apple CarPlay i Android Auto, manualna klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby w drzwiach, wycieraczki z czujnikiem deszczu, a także wielofunkcyjna, skórzana, podgrzewana kierownica. Lista opcji jest krótka – są na niej lakier metalizowany, automatyczna klimatyzacja, kamery 360 stopni i aluminiowe felgi. Za dopłatą są dostępne także przesuwne drzwi w przestrzeni bagażowej po stronie kierowcy.

E deliver 7 interiør LHD350pxlewe Maxus E Deliver7 45prawe350px

O bezpieczeństwo dba pełny pakiet systemów wspomagających kierowcę, który obejmuje m.in. adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, asystenta zmiany pasa ruchu, asystenta ruszania pod górę, kamerę cofania i ostrzeżenie o przekroczeniu dozwolonej prędkości. Do wyposażenia standardowego wszystkich oferowanych w Polsce wersji Maxusa e-Deliver 7 należą także: system ostrzegający o pojazdach w martwym polu, system ESP, system hamowania awaryjnego, ostrzeganie przed kolizją, rozpoznawanie znaków drogowych oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Ceny Maxusa e-Deliver 7 w Polsce za wersję L2H1 z akumulatorem 88 kWh zaczynają się od 239 838 zł netto, jednak do końca sierpnia obowiązuje oferta specjalna, w ramach której cena samochodu wynosi 194 990 zł netto. Samochody można już zamawiać u wszystkich dealerów Maxus.

Maxus E Deliver7 17700pxkoniec1

Artykuł sponsorowany


Zobacz także

LPP Logistics planuje wzrosty powierzchni magazynowej
PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
Firma Dassault Systèmes powołała Sabine Scheunert na stanowisko dyrektora zarządzającego
XII edycja In4Log 2024 to lekcja magazynowej optymalizacji z wykorzystaniem najnowszej technologii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów