Przejdź do artykułu
2022-01-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

LPP rozwija się na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu powstanie kolejne Fulfillment Center spółki LPP. W obiekcie o powierzchni 69 000 m2 zostanie zainstalowana automatyczna linia przenośników w strefie pakowania oraz nowoczesne systemy informatyczne, usprawniające realizację zamówień internetowych oraz wydajność operacyjną polskiego producenta odzieży. Nowy magazyn pozwoli na zwiększenie dostępności asortymentu i sprawną obsługę klientów, a także zapewni synergię warunków magazynowych i rozwiązań technologicznych, przy jednoczesnym respektowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. Budynek zaprojektowany zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2022 roku.

Na początku listopada 2021 r. LPP podpisało umowę z firmą Panattoni na wynajem powierzchni magazynowej w regionie rzeszowskim. Obiekt, którego budowa ma zostać zakończona we wrześniu 2022 r. obejmować będzie magazyn o powierzchni 67 000 m2 oraz przestrzeń biurową liczącą 2 000 m2. Wybrana lokalizacja wpisuje się w strategię rozwoju sieci logistycznej LPP, która pozwoli na sprawniejszą obsługę rynków ościennych, takich jak Ukraina, Węgry, Czechy, Niemcy, Słowacja, a w momencie dużego zapotrzebowania – również Polski. O wyborze regionu rzeszowskiego zdecydowało również dogodne położenie przy węźle autostrady A4 Wschód- Zachód, a także bliskość drogi krajowej nr 19, prowadzącej na Słowację. Polski producent odzieży planuje uruchomienie obiektu w trzecim kwartale 2022 r.

 

 Podkarpackie to region znany z wysokiego poziomu inżynierii. Wraz z rozwijającymi się potrzebami LPP w zakresie badań i rozwoju w obszarze informatycznym, jak również automatyzacji logistyki i e-commerce, wybór regionu rzeszowskiego wydaje się być zatem doskonałą opcją. Pomimo podjętych w ostatnim czasie działań usprawniających naszą sieć logistyczną, takich jak powiększenie Fulfillment Center w Rumunii czy wydzielenie magazynu zwrotowego i uruchomienie budowy nowego obiektu w Pruszczu Gdańskim, nadal widzimy potencjał do rozwoju w tym obszarze. – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Dodatkowa powierzchnia magazynowa umożliwi LPP realizowanie do 100 tys. zamówień dziennie oraz składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu. W strefie ze specjalnie dostosowanymi systemami informatycznymi zostaną wprowadzone nowatorskie operacje konsolidacji towaru ze sklepów stacjonarnych oraz magazynu. To rozwiązanie pozwoli na priorytetowe łączenie produktów pochodzących z salonów, potrzebnych do zrealizowania zamówienia złożonego przez klienta. W zwiększeniu wydajności pomoże też automatyczna linia przenośników w strefie pakowania na powierzchni blisko 5 tys. m2, połączona z sorterem wysyłkowym, umożliwiającym sortowanie na poszczególne regiony jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę.

Całkowita powierzchnia magazynowa społki po zakończeniu trwających inwestycji wyniesie już ponad 500 tys. m2.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

W 2021 roku przybyło ponad 14% e-sklepów
Do 2030 produkty plastikowe mają być recyklingowane
BIK rozbudowuje centrum pod Wrocławiem
Transporeon rozszerza swoje możliwości w transporcie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hellmann Polska podwaja wydajność w Strykowie
Używanie punktów odbioru to mniej zwrotów w e-commerce
GXO i Grupa Żywiec podpisują deklarację bezpieczeństwa
Ekologiczne plany Grupy Raben w jednym miejscu

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów