Przejdź do artykułu
2020-12-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Magazyn do produkcji kopert

Spółka LOIM nawiązała współpracę z W.P.I.P. – generalnym wykonawcą z Poznania, w celu rozbudowy i modernizacji obiektu zakupionego od firmy MODI. Docelowo budynek będzie miał powierzchnię 12.600 m kw. i uruchomiona zostanie tam produkcja kopert oraz opakowań papierowych.

Prace związane z zaprojektowaniem i wzniesieniem dodatkowej części zakładu produkcyjnego o powierzchni 2800 m kw. oraz przebudowę i dostosowanie do innej działalności istniejącej już części budynku nowy inwestor powierzył ponownie W.P.I.P. Zadecydowały o tym rekomendacje wcześniejszego właściciela oraz wysoka jakość hali zbudowanej przez generalnego wykonawcę w latach 2011-2012. Finalnie zakład produkcyjny w Konstantynowie Łódzkim zostanie uruchomiony w pierwszej połowie 2021 roku, a zatrudnienie znajdzie tam ponad 100 osób. Firma Mayer Polska, powiązana z nową spółką, już prowadzi rekrutację pracowników do lokalizacji w Konstantynowie.

– Wybraliśmy W.P.I.P. jako generalnego wykonawcę rozbudowy hali, gdyż zależy nam na sprawnej realizacji inwestycji i utrzymaniu wysokiej jakości całego obiektu. Będzie to bardzo nowoczesny zakład produkcyjny, który planujemy szybko uruchomić – mówi Piotr Malinowski reprezentujący spółkę LOIM. – Biorąc pod uwagę obecny bardzo dobry stan obiektu i opinię poprzedniego właściciela jesteśmy przekonani, że uda nam się osiągnąć nasz cel – dodaje Piotr Malinowski.

Wewnątrz hali powstaną pomieszczenia socjalne o powierzchni 400 m kw. w układzie dwukondygnacyjnym. Przewidziano również dodatkowe doki przeładunkowe niezbędne do prowadzenia działalności przez nowego inwestora. Generalny wykonawca odpowiedzialny jest także za przebudowę infrastruktury zewnętrznej o powierzchni 3600 m kw., głównie dróg wewnętrznych.

Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 12 600 m kw. Biorąc pod uwagę możliwości zabudowy działki to maksymalna możliwe wykorzystanie terenu. Wokół obiektu toczą się już prace ziemne.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

European Logistics Investment powiększy portfolio spółki
Magazyny Small Business Unit (SBU) dają bezpieczeństwo dostawy na ostatniej mili
Polska najtańszym rynkiem magazynowym w Europie
Magazyny stały się obecnie hubami, które łączą producentów i klientów końcowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA