Przejdź do artykułu
2020-07-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Budowa Hillwood Targówek na półmetku

Zakończyły się prace konstrukcyjne w pierwszym budynku parku logistycznego Hillwood Targówek przy ul. Bardowskiego w Warszawie. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a budowa właśnie osiągnęła swój półmetek. Hala o powierzchni prawie 25 tys. mkw. zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

W ramach projektu Hillwood Targówek powstaną dwie hale magazynowe klasy A o powierzchniach po 24 609 mkw. każda. Nowy park logistyczny znajduje się na terenie warszawskiego Targówka przy ul. Bardowskiego, niedaleko od ul. Radzymińskiej. Dzięki takiej lokalizacji kompleks jest dobrze skomunikowany z drogą ekspresową S8 oraz drogami wylotowymi z Warszawy, w tym z autostradą A2. Park logistyczny znajduje się zaledwie 8 km od centrum stolicy i 15 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie.

W powstającym magazynie zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie LED. Budynek będzie posiadał również najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. i będzie monitorowany 24 godziny na dobę. Na zamówienie klienta istnieje również możliwość wynajęcia dostosowanej do indywidualnych wymagań powierzchni biurowej. Na terenie inwestycji znajdzie się także parking.

– Nasza inwestycja na Targówku cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dostawców oraz firm z sektora e-commerce, którzy konkurują między sobą, skracając czas dostawy do docelowych odbiorców – mówi Katarzyna Żbikowska, Business Development Director Hillwood Polska. – Jednym z największych atutów Hillwood Targówek jest lokalizacja umożliwiająca dojazd do parku magazynowego komunikacją miejską. Dzięki temu firmy mogą wykorzystać nasze centrum logistyczne nie tylko jako magazyn ostatniej mili, ale również siedzibę firmy, punkt serwisowy czy też showroom – dodaje.

Warszawa jest głównym rynkiem na logistycznej mapie Polski. Według danych agencji JLL za pierwszy kwartał tego roku popyt na powierzchnię magazynową w stolicy i okolicach wyniósł 209,5 tys. mkw., co stanowi prawie 25 proc. popytu w całym kraju. Hillwood inwestuje w Warszawie od ponad pięciu lat, czyli od początku swojej obecności w Polsce.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Producent odzieży będzie obsługiwał Europę Środkową ze Słowacji
Firma zakończyła transakcję zakupu portfela nieruchomości logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej
Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics otwarte pod Warszawą
DL Invest Group aktywnie działa na rynku nieruchomości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

MLP Poznań West z dodatkowymi 43 000 mkw. powierzchni
Panattoni potwierdza kurs najemców na Trójmiasto
Zakład Siemens w Chemnitz wybrał system AutoStore™
Wyższy poziom doskonałości w logistyce kontraktowej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA