2020-02-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

PEKAES otwiera dwudziesty oddział

PEKAES otworzył kolejny oddział w swojej sieci drobnicowej, który jest zlokalizowany w Mińsku Mazowieckim. W 20. terminalu spółki obsługiwane są krajowe i międzynarodowe przesyłki drobnicowe. Mińsk Mazowiecki to nowy, ważny punkt na mapie krajowej sieci dystrybucyjnej PEKAES.
„Sieć dystrybucyjna PEKAES zagęszcza się w szybkim tempie. Rok 2019 był okresem intensywnego rozwoju usług drobnicowych w naszej firmie. Obecnie, wraz z uruchomieniem nowego terminalu w Mińsku Mazowieckim, zainicjowaliśmy kolejny etap inwestycji w kluczowym dla naszej Grupy segmencie usług drobnicowych” – mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Terminal obsługuje klientów z wielu pobliskich miejscowości znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, między innymi z Sulejówka, Otwocka, Karczewa i Węgrowa. Krótszą do pokonania drogę będą miały także przesyłki klientów z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego czy z północnych terenów województwa lubelskiego.

„Nowy terminal pełni ważną rolę w systemie dystrybucji przesyłek drobnicowych. Jego usytuowanie jest efektem znaczącego rozwoju współpracy z klientami w okolicach Mińska Mazowieckiego. Będziemy mogli teraz zapewnić dostawy w tym rejonie kraju w jeszcze krótszym czasie. Warto dodać, że planujemy dalszą ekspansję tego oddziału, dlatego wraz z rozwojem skali naszych operacji, mamy możliwość powiększenia powierzchni terminalu” – dodaje Maciej Bachman.

W ubiegłym roku spółka uruchomiła terminale w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Legnicy i Opolu. Na rok 2020 PEKAES zapowiada kolejne inwestycje w zakresie rozbudowy swojej infrastruktury.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

SEGRO kupiło we Wrocławiu dwa magazyny
Regulacje prawne, które chronią nas przed skażeniem
Dachser buduje terminal w fińskiej Keravie
Hillwood i PHN wybudowały w hub dla firmy Moto Profil
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SPEDCONT uruchamia przewóz kontenerów do Korei Południowej i Wietnamu
PEKAES powiększy magazyny w Krakowie i Kielcach
SPEDCONT zakończył testy transportowe LNG
PEKAES przeniósł się do większego terminala w Opolu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA