Przejdź do artykułu
2023-09-08 | Głos z rynku

Ferag przejmuje dereOida

Ferag AG i dereOida ogłosiły swoją fuzję. To strategiczny ruch pozwalający nie tylko na zdefiniowanie nowej przestrzeni rozwiązań intralogistycznych. Dzięki niemu możliwym jest także połączenie wiedzy obu partnerów w zakresie innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych dla intralogistyki.

Ferag AG, szwajcarska firma rodzinna z ponad 65-letnim doświadczeniem jako światowy lider na rynku systemów przepływu materiałów, oraz dereOida, australijski pionier w dziedzinie oprogramowania do automatyzacji magazynów z rewolucyjnym systemem doWarehouse, łączą swoje siły, aby zaoferować wspólne rozwiązanie intralogistyczne dla firm z różnych branż.

Flagowy produkt dereOida – doWarehouse – obejmuje całościową wizję magazynu. Dzięki możliwości wyboru dowolnego systemu automatyzacji, klienci mogą bezproblemowo integrować wybrane urządzenia z doWarehouse, jednocześnie korzystając z doskonałej obsługi dereOida. System doWarehouse umożliwia użytkownikom usprawnienie procesów, zwiększenie produktywności, obniżenie kosztów oraz ciągłe doskonalenie dzięki wnikliwej analizie. Warto zaznaczyć, że rewolucjonizuje on zarządzanie sortowaniem, zastępuje uciążliwe arkusze kalkulacyjne i optymalizuje wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Dziedzictwo Ferag AG, jako rodzinnej szwajcarskiej firmy specjalizującej się w rozwiązaniach intralogistycznych oraz w rozwoju, projektowaniu i dystrybucji systemów przepływu materiałów, opiera się na innowacji, jakości i zaangażowaniu w osiąganie satysfakcji klienta. Działając globalnie w osiemnastu krajach i mając zespół ponad 600 oddanych profesjonalistów, Ferag nieustannie dostarcza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie sortowania, przesyłania, buforowania i realizacji zamówień dla różnych branż.

Połączenie obu branżowych innowatorów, jest szansą dla firm pragnących zoptymalizować swoje operacje magazynowe. Łącząc wiedzę Ferag w zakresie systemów przepływu materiałów i projektowania z najnowocześniejszymi rozwiązaniami programowymi dereOida, klienci mogą oczekiwać kompleksowej obsługi. Obejmuje ona każdy aspekt intralogistyki łącząc się z jakością, niezawodnością i wsparciem.

Zalety z połączenia

Jest ich sporo, ale warto skupić się na najważniejszych. Są to:

Kompleksowe rozwiązania intralogistyczne. Klienci mają teraz dostęp do kompletnego zestawu rozwiązań intralogistycznych, które obejmują całe spektrum automatyzacji i zarządzania magazynem.

Synergia wiedzy. Fuzja łączy dziesięciolecia doświadczeń Ferag w intralogistyce sprzętowej z najnowocześniejszym oprogramowaniem do automatyzacji dereOida, co skutkuje całościowym i zaawansowanym rozwiązaniem intralogistycznym w zakresie sprzętu i oprogramowania.

Zoptymalizowana produktywność: Firmy mogą wykorzystać potencjał w zakresie bieżących informacji i analiz dostarczanych przez doWarehouse, aby wprowadzać ciągłe usprawnienia i optymalizować swoje operacje.

Uproszczona obsługa: Jednolity punkt kontaktu dereOida do wsparcia sprzętowego i oprogramowania zapewnia bezproblemową pomoc i szybkie rozwiązywanie problemów, co przyczynia się do zwiększenia satysfakcji klienta.

– Ogłoszenie połączenia z dereOida, jest strategicznym krokiem, który nie tylko wzmacnia naszą pozycję na rynku, ale także motywuje nas dodatkowo do osiągnięcia naszych długoterminowych celów. To partnerstwo stanowi kluczową część naszego planu osiągnięcia Ferag Excellence 2025. Nieustannie dążymy do dostosowania naszej globalnej strategii sprzedaży do zmieniających się potrzeb naszych klientów. Dzięki połączeniu sił Ferag i dereOida jesteśmy gotowi dostarczyć jeszcze bardziej wszechstronne rozwiązania dla naszych partnerów, potwierdzając nasze zaangażowanie w doskonałość i jakość we wszystkich aspektach naszej działalności – zapewnia Tommaso Ramundo, CEO Ferag AG.

Potwierdza to Karl Friesenbichler, CEO dereOida – Jestem bardzo zadowolony z naszego połączenia z Ferag. Wspólnie skupiamy się na dostarczaniu niezrównanej jakości w obsłudze klienta i najnowocześniejszych rozwiązań. Synergia między naszymi zespołami i uzupełniający się charakter naszych ofert tworzą potężną siłę, która niewątpliwie kształtuje przyszłość naszej branży. Nasi klienci zawsze byli sercem naszej działalności, a to połączenie tylko wzmacnia naszą zdolność do zapewniania im tego, co najlepsze. Jesteśmy zaangażowani w zapewnienie płynnej fuzji, utrzymania najwyższych standardów i zachowania zaufania, którym nas obdarzono.

Obaj CEO stwierdzili również, że połączona wiedza i zasoby Ferag i dereOida pozwalają eksplorować nowe horyzonty i napędzać innowacje na każdym kroku. – Nie tylko jesteśmy w stanie połączyć nasze bogate zasoby, ale także synergiczne efekty dzięki współdzieleniu wiedzy i technologii, wykorzystując najlepsze aspekty obu podmiotów. Nasze istniejące sieci dostarczają nowych możliwości dostępu do niezagospodarowanych rynków, co przyspiesza wzrost i rozwój. To połączenie stymuluje innowacje, ponieważ harmonizujemy nasze kreatywne zdolności i różnorodne umiejętności. Dzięki tej fuzji jesteśmy pewni, że nasza ogólna konkurencyjność zostanie wzmocniona, co pozwoli nam osiągnąć znakomite wyniki i podnieść poziom wartości, którą oferujemy naszym Klientom i Partnerom – konkludują Tommaso Ramundo i Karl Friesenbichler.

Tommaso Ramundo Karl Friesenbichler

Na zdjęciu od lewej: Tommaso Ramundo i Karl Friesenbichler

Ferag AG

Ferag specjalizuje się zarówno w opracowywaniu całkowitych rozwiązań intralogistycznych w obszarach produkcji, e-commerce i omnichannel dla wielu branż. Działa także w sektorze automatyzacji poczty i 3PL. Ta szwajcarska firma rodzinna, która istnieje na rynku od ponad 65 lat, jest również jednym ze światowych liderów rynku w zakresie rozwoju, projektowania i dystrybucji systemów przepływu materiałów dla szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych. Innowacyjne rozwiązania transportowe i sortujące dla intralogistyki są konsekwencją rozwoju systemów opracowanych dla sektora graficznego. Rozwiązania w zakresie oprogramowania i automatyki są opracowywane we własnym zakresie i wdrażane przez własne zespoły. Ferag AG jest reprezentowany w ponad 20 krajach przez własne spółki handlowe i serwisowe oraz zatrudnia na całym świecie około 600 osób.

dereOida

dereOida, z siedzibą w Sydney (Australia) jest pionierem w oprogramowaniu do automatyzacji magazynów. Ich system doWarehouse oferuje kompleksową wizję wszystkich operacji magazynowych, pozwalając klientom integrować różne opcje sprzętowe i jednocześnie korzystać z niezrównanej obsługi. Zaangażowanie dereOida w innowacje i efektywność zmieniło sposób, w jaki firmy podchodzą do zarządzania magazynem.


Zobacz także

DHL z największą siecią automatów paczkowych w Europie
ID Logistics Polska zwiększł wydajność magazynów o 15%
Praktyczny przewodnik Sente o wdrażaniu ERP lub WMS
Grupa MTP zaprasza na tegoroczne targi Taropak
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jan-Peter Müller o przejęciu Müller Fresh Food Logistics
AddSecure przejmuje europejski oddział telematyczny Astrata
Dachser rozwija logistykę żywności
Technologie Ferag na tegorocznych targach LogiMAT

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów