Przejdź do artykułu
2021-08-17 | Głos z rynku

Yaskawa rozwija ofertę robotów

Po fazie rozwoju sekcji poświęconej rozwiązaniom robotycznym w zakresie robotów współpracujących, BOSKY poszerza swoje możliwości o roboty przemysłowe. W tym celu firma nawiązała współpracę z Yaskawa Polska, polskim przedstawicielem japońskiego producenta robotów znanych również pod marką Motoman.

Robot YASKAWA

W ramach współpracy z Yaskawa, BOSKY szczególną uwagę poświęca na opracowaniu gotowych rozwiązań w zakresie pakowania z wykorzystaniem robotów współpracujących. W technice napędowej i automatyce wyroby firmy Yaskawa są obecne w Polsce już od lat 90-tych. Roboty Motoman pracują np. w Orlen, KGHM, KWB Bełchatów. Obecnie dużą popularność pozyskały roboty współpracujące: łatwe w obsłudze, bezpieczne i przede wszystkim dostępne cenowo. Ze względu na bezpieczeństwo operatora, które zapewnia technologia ograniczenia mocy i siły coboty początkowo przeznaczone były do zadań powtarzalnych, ale nie ultra szybkich z dość niską mocą dźwigania. Z czasem moc cobotów wzrosłą, w maju 2020 Yaskawa wprowadziła robota współpracującego z udźwigiem do 20 kg. Duży udźwig w połączeniu z zasięgiem do 1700 mm sprawia, że można go wykorzystać w wielu różnorodnych aplikacjach, w tym do realizacji ciężkich prac, takich jak paletyzacja dużych pudeł czy skrzyń. Robot przejmuje tu zadanie przenoszenia ciężkich ładunków, co poprawia ergonomię stanowisk pracy oraz umożliwia pracownikom koncentrację na ambitniejszych czynnościach.

BOSKY dzięki współpracy z Yaskawa poszerza ofertę robotów o modele przemysłowe z serii MPL i PL, których wydajność w paletyzacji i układaniu skrzynek sięga 800 kg.

Szczególnie w procesie pakowania zbiorczego i paletyzacji roboty są najbardziej efektywną i rentowną metodą wsparcia dla pracowników. W ostatnich 3 latach przekonaliśmy się, ze roboty współpracujące w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem, jednak mają swoje ograniczenia – np. udźwigu – i nie zawsze spełniają oczekiwania. Roboty Yaskawa to zarówno w/w roboty współpracujące jak i przemysłowe w pełnym zakresie zastosowań co pozwala nam dopasować rozwiązanie do większości potrzeb naszych klientów – mówi Marcin Boski, prezes BOSKY. – Naszym celem jest, by nasi klienci podnosili swoją przewagę konkurencyjną dzięki odpowiednio dobranym przez nas rozwiązaniom dopasowanym do ich indywidualnych wymagań. Wspólnie z Yaskawa będziemy w stanie zrobić jeszcze więcej w tym zakresie.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Amazon otworzy centrum logistyczne w Świebodzinie
Polski producent odzieży z kolejnym magazynem w Rosji
Termin targów MODERNLOG zbliża się wielkimi krokami
GTS spółki Thales sprzedany za 1,66 mld EUR
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zakup robota teraz jeszcze prostszy z KUKA
Automatyzacja wykreuje miliony miejsc pracy
Rekordowe tempo rozwoju gospodarczego w II kw.
Rozwój przemysłu powiększa lukę kompetencyjną
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA