Przejdź do artykułu
2021-02-05 | Głos z rynku

Jak znaleźć najtańszą firmę kurierską?

Coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Oczywiście, jest to konsekwencją prostego faktu – że coraz częściej dokonujemy zakupów i sprzedaży za pośrednictwem internetu. To właśnie e-sprzedaż zyskała w ostatnich latach na popularności, kosztem coraz rzadszych wizyt w sklepach stacjonarnych. Jeśli planujesz sprzedaż w internecie – wówczas warto wybrać odpowiednią firmę kurierską. Poniżej podpowiadamy, jak znaleźć tanią i solidną firmę.

Firmy kurierskie – jak i po co działają?

Firmy kurierskie specjalizują się w transporcie i dostarczaniu przesyłek. Znaczna część ich działań polega jednak na zarządzaniu logistycznym. Kurierzy muszą niekiedy pokonywać bardzo duże odległości, a jednocześnie – zjawić się o takiej porze, w której wydanie i odbiór przesyłki będą możliwe. Dlatego w pracy kuriera ważna jest nie tylko umiejętność prowadzenia samochodu, ale również punktualność, zarządzanie czasem, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność.

Firmy kurierskie najczęściej pośredniczą w sprzedaży internetowej. Wówczas, przygotowujemy przesyłkę ze sprzedawanymi towarami, a następnie zamawiamy usługę kurierską. Będziemy musieli w tym celu podać szereg istotnych informacji, bez których zlecenie nie będzie możliwe do wykonania.

Co trzeba wiedzieć, by nadać paczkę?

To proste – wystarczy zważyć i zmierzyć przygotowaną przez nas paczkę. Dobrze, jeśli podane przez nas wymiary będą dokładne; jednak jeśli nie dysponujemy szczegółową wagą – możemy podać jej zaokrągloną wartość. Następnie, musimy odnaleźć interesującą nas firmę kurierską. Polecamy skorzystać z tym celu z internetu, uwzględniają m.in. opinie dotychczasowych usługobiorców. Najczęściej, zamówienie usługi kurierskiej odbywa się za pośrednictwem strony internetowej wybranej przez nas firmy.

Musimy na niej złożyć zamówienie, podając dane paczki, nasz adres, adres odbiorcy oraz dane kontaktowe do obu stron. Wybieramy również godzinę (lub przedział godzinowy), w której kurier może nas odwiedzić. Gdy się zjawi, przekazujemy mu paczkę – i to wszystko. Cała reszta jest w rękach firmy, na której pomoc się zdajemy.

Jak znaleźć firmę tanią i solidną?

Na terenie naszego kraju funkcjonuje wiele firm oferujących usługi kurierskie. Konkurencja pomiędzy nimi jest bardzo zacięta, dlatego – jest w czym wybierać. Niestety, ale niezorientowanemu odbiorcy ciężko jest podjąć decyzję od razu, tym bardziej – że cenniki poszczególnych firm bywają bardzo szczegółowe i rozbudowane. Dlatego – najlepszym rozwiązaniem jest zdać się na pomoc: https://www.epaka.pl/, serwisu specjalizującego się w wyszukiwaniu firm kurierskich i pośredniczemu w składaniu zamówień.

Epaka.pl to miejsce, w którym mamy dostęp do niemal wszystkich informacji istotnych podczas dokonywania wyboru firmy kurierskiej. Możemy nie tylko przeglądać oferty dostępnych firm oraz porównywać ich szczegółowe cenniki. Co nie mniej ważne – mamy możliwość zawężenia wyboru do interesującego nas miasta lub regionu, a także – w przypadku przesyłek zagranicznych – porównać zakres oferowanych usług. Epaka.pl tworzy przyjazną dla konsumentów przestrzeń, w której z łatwością odnajdziemy optymalną ofertę kurierską wśród wszystkich dostępnych firm działających w naszym kraju.

fot. mat. prasowe


Zobacz także

Nowe platform PCC Intermodal trafią na trasę Polska - Belgia
Witoplast automatyzuje procesy transportowe z Jungheinrich
GLS przypisuje do każdej z paczek współrzędne geograficzne
PEKAES przechodzi pod skrzydła GEODIS
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czym jest fulfillment i dlaczego warto korzystać z usług InPost?
GLS przejmuje spółkę Rosenau Transport
Automaty paczkowe nowej generacji przyszłością rynku
Pandemia zmieniła zwyczaje zakupowe u konsumentów
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA