Przejdź do artykułu
2020-11-23 | Głos z rynku

DB Schenker wybiera Webfleet Solutions

DB Schenker wybrał Webfleet Solutions, dostawcę rozwiązań telematycznych należącego do grupy Bridgestone, na swojego preferowanego partnera w zakresie kompleksowego zarządzania flotą i danymi. Celem partnerstwa obu firm jest optymalizacja łańcuchów dostaw poprzez wymianę i wykorzystanie danych oraz zwiększenie przejrzystości przepływu i globalnej wymiany towarów.

„Dzięki naszemu partnerstwu z Webfleet Solutions zrobiliśmy wielki krok, do zwiększenia przepływu informacji” – wyjaśnia Florian Kemmerling, Dyrektor ds. Internetu Rzeczy w dziale Global Digital Solutions w DB Schenker. „W DB Schenker widzimy, że wielu przewoźników korzysta z telematyki, ale niezawodność transmisji i jakość przesyłanych informacji może się znacząco różnić. Utrudnia to współpracę zespołów przy przetwarzaniu danych, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych zleceń, ponieważ zasięg przewozu i informacje o planie transportu nie są łatwo dostępne. Idea przemysłu 4.0 wymaga łączności pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami. Dane dostępne w czasie rzeczywistym dotyczące pozycji i pozostałego czasu dostawy są kluczowymi czynnikami dalszej optymalizacji łańcuchów dostaw”.

Zatrudniając około 76.000 pracowników w ponad 130 krajach, DB Schenker jest jednym z głównych dostawców usług logistycznych. Obecnie branża nadal pracuje nad oczekiwanymi czasami dostaw i oknami czasowymi, co także obejmuje wysokie oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa. To uniemożliwia optymalne wykorzystaniu ramp załadunkowych i dostępnych przedziałów czasowych. Zwiększona łączność w produkcji wymaga również wiarygodnych danych w każdym momencie – w tym danych od dostawców, zwłaszcza w przypadku produkcji „just in time”.

Rozwiązanie Webfleet Solutions, dostarczane jako platforma Software-as-a-Service WEBFLEET umożliwia klientom dzielenie się informacjami pomiędzy różnymi środkami transportu za pomocą otwartych interfejsów API. W ten sposób cały proces dostawy może być sprawnie monitorowany zgodnie z prawem i przepisami o ochronie danych.

„Zazwyczaj nie wszystkie pojazdy i środki transportu biorące udział w łańcuchu dostaw są połączone. A nawet jeśli są, to dane te są widoczne tylko dla właściciela danego środka transportu i mogą być wykorzystane tylko w kontekście dostawy. Informacje o przesyłkach i dane telematyczne wciąż zbyt rzadko są wykorzystywane wspólnie” – mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. „Korzystając z naszego rozwiązania telematycznego WEBFLEET, operatorzy flot mogą w bardzo łatwy sposób udostępniać precyzyjne dane, na przykład innym, zaangażowanym podmiotom. W ten sposób DB Schenker otrzymuje dane dotyczące pozycji dostaw w czasie rzeczywistym i może śledzić drogę dowolnych transportów”.

Rozwiązania Webfleet Solutions – oparte na szerokiej dostępności i bezpieczeństwie danych – są zgodne z certyfikatem ISO/IEC 27001:2013.

„Dla nas w DB Schenker ochrona danych jest kluczowa” – mówi Florian Kemmerling. „Kiedy rozwiązania telematyczne, takie jak WEBFLEET, są wykorzystywane do wymiany danych, operatorzy mają pełną kontrolę nad tym, jakie informacje udostępniają” – dodaje.

Dzięki współpracy z Webfleet Solutions DB Schenker robi kolejny krok w kierunku optymalizacji przepływu towarów. Opera się ona na lepszym wykorzystaniu sposobu transportu poprzez łączność pomiędzy uczestnikami łańcucha dostaw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

LOTOS Kolej kupuje lokomotywy Vectron
Dominic Kurtaz obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego regionu EuroCentral
CHEP poddał analizie łańcuch dostaw sieci Auchan
GEFCO Polska odpowiedzialne za logistykę elektronarzędzi Daewoo Power Products
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Naczepy Wielton z rozwiązaniami telematycznymi
Kolejny terminal DB Schenker pod Rzeszowem
DB Schenker logistykę w Oslo opiera wyłącznie o pojazdy zeroemisyjne
Magazyn DB Schenker w Łodzi operacyjnie doskonały
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA