2019-09-19 | Głos z rynku

Międzynarodowa współpraca w branży wynajmu

Jungheinrich – międzynarodowy dostawca rozwiązań dla branży logistyki i Riwal – znany na całym świecie lider w wynajmie i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych podjęły decyzję o podjęciu globalnej współpracy w zakresie wynajmu oferowanego sprzętu.
Jungheinrich wprowadzi podesty ruchome do pracy w centrach logistycznych, natomiast Riwal będzie mógł oferować wózki widłowe swoim klientom z innych segmentów rynku. Głównym celem współdziałania firm jest stworzenie punktów kompleksowej obsługi klienta, oferujących wózki widłowe, jak i podesty ruchome i ładowarki teleskopowe. Dzięki temu partnerzy biznesowi obydwu firm będą mieli szybszy i łatwiejszy dostęp do szerokiej gamy sprzętu odpowiedniego do ich pracy. Program kooperacji wdrożono już w Holandii, Belgii, Słowenii, Niemczech i Polsce. W kolejnych miesiącach tego roku zostanie rozszerzony na kolejne kraje.

Pedro Torres, Prezes Zarządu Riwal mówi: „Cieszymy się, że dzięki umowie z Jungheinrich możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszą gamę sprzętu. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować z firmą o tak silnym, międzynarodowym zasięgu w branży logistyki wewnątrzzakładowej”.

Kerk Wichmann, Dyrektor Wynajmu w Jungheinrich AG dodaje: „W Jungheinrich koncentrujemy się na kliencie i jego potrzebach. Współpracując z Riwal możemy obsługiwać rynek dzięki rozszerzonemu, optymalnie dobranemu portfolio produktów. To partnerstwo sprawi, że wynajem wózków widłowych i podestów ruchomych będzie dla klientów obu firm łatwiejszy i szybszy. Z radością patrzymy w przyszłość i współpracę z Riwal i wierzymy w sukces, ponieważ nasze firmy wyznają te same wartości.”

W ubiegłym roku Riwal i Jungheinrich pracowały razem przy projekcie Volvo Ocean Race 2018, kiedy to Riwal jako oficjalny dostawca sprzętu wyposażał mobilne stocznie w swoje podesty nożycowe oraz wózki widłowe Jungheinrich. Wart uwagi jest również fakt, że sprzęt od Riwal i Jungheinrich był używany także do budowy tymczasowych wiosek w zlokalizowanych na całym świecie punktach postoju jachtów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Alcomex Springs pojawi się w Markach
BNP Paribas Real Estate Poland wzmacnia swoje kompetencje
DKV rozwija sieć tanich stacji z "cenami z listy"
20 000 MAN TGE opuścił linię produkcyjną fabryki we Wrześni
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Szeroka gama produktowa na rynku podnośników do pracy na wysokości
RIWAL potwierdza swój profesjonalizm w działaniu
Jungheinrich pomimo odwołania targów LogiMAT będzie na nich obecny
Dwa dni z najnowocześniejszą intralogistyką
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA