2019-06-25 | Głos z rynku

Kolejna agencja celna na przejściu granicznym z Ukrainą

Dorohusk – Jagodzin to drogowe przejście graniczne na strategicznej trasie: Europa Zachodnia – Warszawa – Kijów. Przejście to odnotowuje największy ruch na granicy z Ukrainą – jest on większy na tym jednym przejściu granicznym, niż na wszystkich trzech pozostałych najważniejszych przejściach z Ukrainą razem wziętych !

Od kilku lat, kiedy to Dorohusk zdystansował pod względem ilości odpraw celnych przejście graniczne Koroszczyn – Kozłowicze, jest to najbardziej obciążone drogowe przejście graniczne na polskim odcinku granicy Unii Europejskiej.

W odróżnieniu od innych dużych przejść granicznych, w Dorohusku działało jak dotąd zaledwie 5 agencji celnych (dla porównania, w samej Korczowej, w której ruch jest znacznie mniejszy, działa 11 agencji celnych!). Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku oraz klientów, oczekujących najwyższej jakości serwisu w zakresie odpraw celnych, RUSAK BUSINESS SERVICES uruchamia swoje kolejne biuro właśnie na Drogowym Przejściu Granicznym w Dorohusku.

Warto dodać, iż grupa RUSAK posiada w Dorohusku-Berdyszczach własne miejsce uznane do procedury uproszczonej, dzięki czemu może zaoferować swoim klientom możliwość odpraw ostatecznych w eksporcie i imporcie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się usługa odprawy w imporcie z zastosowaniem art. 33a ustawy o VAT, dająca możliwość rozliczenia podatku VAT w deklaracji importowej, bez konieczności natychmiastowej zapłaty.

Nowe biuro RUSAK BUSINESS SERVICES posiada również możliwość obsługiwania przesyłek kolejowych na magistrali kolejowej Kijów – Warszawa, na Kolejowym Przejściu Granicznym Dorohusk – Jagodzin.

Biuro rozpocznie swoją działalność na początku lipca 2019 r.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Alcomex Springs pojawi się w Markach
BNP Paribas Real Estate Poland wzmacnia swoje kompetencje
DKV rozwija sieć tanich stacji z "cenami z listy"
20 000 MAN TGE opuścił linię produkcyjną fabryki we Wrześni
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rusak prezentuje ABC postępowania celnego
Aspekty celne dostaw towarów dla wojsk NATO
Te same produkty dwie różne stawki VAT. Jak to możliwe?
Import alkoholu może być problematycznym procesem
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA