2019-06-25 | Głos z rynku

Kolejna agencja celna na przejściu granicznym z Ukrainą

Dorohusk – Jagodzin to drogowe przejście graniczne na strategicznej trasie: Europa Zachodnia – Warszawa – Kijów. Przejście to odnotowuje największy ruch na granicy z Ukrainą – jest on większy na tym jednym przejściu granicznym, niż na wszystkich trzech pozostałych najważniejszych przejściach z Ukrainą razem wziętych !

Od kilku lat, kiedy to Dorohusk zdystansował pod względem ilości odpraw celnych przejście graniczne Koroszczyn – Kozłowicze, jest to najbardziej obciążone drogowe przejście graniczne na polskim odcinku granicy Unii Europejskiej.

W odróżnieniu od innych dużych przejść granicznych, w Dorohusku działało jak dotąd zaledwie 5 agencji celnych (dla porównania, w samej Korczowej, w której ruch jest znacznie mniejszy, działa 11 agencji celnych!). Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku oraz klientów, oczekujących najwyższej jakości serwisu w zakresie odpraw celnych, RUSAK BUSINESS SERVICES uruchamia swoje kolejne biuro właśnie na Drogowym Przejściu Granicznym w Dorohusku.

Warto dodać, iż grupa RUSAK posiada w Dorohusku-Berdyszczach własne miejsce uznane do procedury uproszczonej, dzięki czemu może zaoferować swoim klientom możliwość odpraw ostatecznych w eksporcie i imporcie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się usługa odprawy w imporcie z zastosowaniem art. 33a ustawy o VAT, dająca możliwość rozliczenia podatku VAT w deklaracji importowej, bez konieczności natychmiastowej zapłaty.

Nowe biuro RUSAK BUSINESS SERVICES posiada również możliwość obsługiwania przesyłek kolejowych na magistrali kolejowej Kijów – Warszawa, na Kolejowym Przejściu Granicznym Dorohusk – Jagodzin.

Biuro rozpocznie swoją działalność na początku lipca 2019 r.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Alcomex Springs pojawi się w Markach
BNP Paribas Real Estate Poland wzmacnia swoje kompetencje
DKV rozwija sieć tanich stacji z "cenami z listy"
20 000 MAN TGE opuścił linię produkcyjną fabryki we Wrześni
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rusak stworzył autorski system do obsługi celnej
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa (WIS)
Biuro Zarządu Rusak Business Services zmieniło siedzibę
Rusak Business Services rozpoczął współpracę z Via Cargo S.A.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA