2020-09-04 | Kaizen&Lean

Wizja szyta na miarę

W polskim przemyśle bardzo często spotykamy się z brakiem wiary w skuteczność systemów wizyjnych lub, z drugiej strony, ze znacznym przeszacowywaniem ich możliwości. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie odpowiednio zbadać aplikację oraz ocenić jej realność.

Systemami wizyjnymi zajmujemy się od pięciu lat. W tym czasie zrealizowaliśmy już ponad 40 udanych projektów, każdy z nich „szyty na miarę” potrzeb naszego klienta. Realizujemy zarówno całościowe wdrożenia – gotowe do pracy maszyny, jak i współpracujemy z działami wdrożeń wewnątrz fabryk – dostarczając sprzęt, przekazując wytyczne montażowe oraz wspierając uruchomienie systemu wizyjnego od strony programowej. Z powodzeniem wykonaliśmy aplikacje analizy obrazu dla branży automotive, meblowej, okienniczej, spożywczej czy przemysłu elektronicznego. Wdrażamy systemy jako wolnostojące stacje kontroli lub implementujemy je jako część większej maszyny, np. pełnego automatu montażowego.

Pomagamy dobrać odpowiedni system wizyjny oraz podpowiadamy, jak przygotować proces do jego odpowiedniego wdrożenia. Pragniemy dzielić się zdobytą wiedzą i edukować polski przemysł w szerokiej dziedzinie systemów wizyjnych. Na naszej stronie uruchomiliśmy sekcję wiedzy, w której tłumaczymy podstawowe zasady działania i doboru kamer, obiektywów oraz oświetlenia.

Misja VisionX jest prosta – pragniemy pokazać klientom, że odpowiednio dobrany i uruchomiony system wizyjny może być tak łatwy w obsłudze, jak zwykła fotokomórka. Pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zmniejsza stres w pracy operatora poprzez przejęcie jednej z najbardziej angażujących czynności – kontroli jakości produktu końcowego. Uważamy, że systemy wizyjne są technologią przyszłości i powinny być stosowane nie tylko w każdej gałęzi przemysłu, ale także w życiu codziennym. Dobrym przykładem jest wykorzystanie analizy obrazu do odczytu tablic rejestracyjnych na parkingach galerii handlowych czy bramkach autostrad. Pozwoliło to na automatyzację procesu wjazdu i wyjazdu, znacznie go usprawniając.

Na naszej stronie można przeczytać m.in. o systemie kontroli wierceń, rozwiązaniu bardzo przydatnym dla branży meblarskiej. Przy zastosowaniu kamer liniowych możemy kontrolować pozycję otworów z dokładnością nawet poniżej 1 mm na płycie meblowej 2 x 2 m w trakcie jej przejazdu po transporterze. Otwory mogą być sprawdzane równolegle zarówno na górnej, jak i dolnej powierzchni płyty. Kontrolujemy też obecność zawiasów oraz pinów blokujących w procesie składania szuflad, wykonujemy systemy weryfikujące kolor pokrycia mebla.

Wykonaliśmy także system wspomagający operatora przy montażu sterownika kotła. Na spersonalizowanym ekranie operatorskim wyświetlane są komunikaty i wizualizacje koniecznych do wykonania czynności, następnie każda z nich jest weryfikowana poprzez wykonanie zdjęcia i jego analizę. Jest to system bardzo powszechnie wykorzystywany w elektronice, np. do weryfikacji poprawności montażu komponentów THT na płycie PCB. VisionX specjalizuje się w tego typu systemach, także w pełni otwartych.

Możemy się pochwalić udanymi aplikacjami z praktycznie każdym obecnym na rynku producentem robotów przemysłowych. Nasze systemy są stosowane do namierzenia produktu do pobrania, miejsca do odłożenia lub poprawy chwytu robota.

Specjalizujemy się też w aplikacjach pomiarowych oraz detekcji wad powierzchniowych. Mierzymy średnicę uszczelniaczy, uskoki w łączeniu gumy na opony, sprawdzamy jakość połączenia w tulejach metalowo-gumowych czy kontrolujemy jakość powierzchni świeczek. Jesteśmy zawsze otwarci na nowe pomysły, z chęcią pomożemy wdrożyć pierwszy, prototypowy system wizyjny dla Twojej firmy lub zaproponujemy jedno z naszych sprawdzonych rozwiązań. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Tomasz Michalski

VisionX
https://visionxtm.pl
info@visionxtm.pl
tel. +48 724 72 74 44
Gdańsk

Logo 002


Zobacz także

Po co nam maszyny vendingowe w zakładzie produkcyjnym?
APS – nowa era systemów planowania
Skuteczne narzędzie pozwalające na ograniczenie postojów nadzorowanej infrastruktury
Manipulatory przemysłowe – innowacje w dziedzinie przemieszczania ładunków
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Inteligentne systemy wizyjne zintegrowane z automatyką
IBCS Poland dokonało branżowego podsumowania minionego roku i prognozuje trendy na 2016.
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA