Przejdź do artykułu
2021-06-22 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni z milionem m kw. w poznańskim regionie

Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych, zrealizuje 65 000 m kw. w ramach Panattoni Park Poznań West Gate i przekroczy milion m kw. dostarczonej powierzchni w regionie. Deweloper zbuduje centrum dystrybucyjne z ponad 100 dokami załadunkowymi, a całość inwestycji przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks powstanie w marcu 2022 r.

Pierwszy milion trzeba…wybudować

Panattoni rusza z realizacją Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem o docelowej powierzchni 65 000 m kw. Budowa inwestycji wystartuje latem br., a jej finalizacja przewidziana jest na marzec 2022. Kompleks, dzięki położeniu na zachodzie kraju, zapewni dobre połączenie ze stolicą Niemiec – Berlinem, a także umocni pozycję dewelopera w regionie. – W Poznaniu i okolicach działamy od początku istnienia polskiego oddziału firmy i jeszcze w tym roku planujemy przekroczyć milion m kw. dostarczonej powierzchni. Bogate portfolio zbudowaliśmy na zaufaniu klientów z różnych branż. Tylko w ciągu ostatniego roku rozpoczęliśmy m.in. dwie ważne realizacje dla sektora e-commerce – ponad 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain, pod obsługę Zalando i 23 500 m kw. dla Ekol Poland, który prowadzi operacje dla producenta odzieży outdoorowej – Regata. Ponadto do naszego portfolio wpisaliśmy kolejnego klienta z branży spożywczej – firmę OneDayMore. Praca na rynku poznańskim wre i jeszcze nie czas na przerwę – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate powstanie w Tarnowie Podgórnym przy Drodze Krajowej 92, zaledwie 7 km od Węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze do Koszalina na północy, a także do Bydgoszczy i Katowic na południu. Ponadto pozwoli na dojazd w ok. 15 minut z Panattoni Park Poznań West Gate do autostrady A2, łączącej m.in. Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. – Wybierając tę lokalizacje najemcy otrzymują nie tylko dogodne połączenia, ale także doskonały klimat dla biznesu dzięki położeniu w strefie przemysłowej Tarnowa Podgórnego - w sąsiedztwie takich przedsiębiorstw jak Lidl, Mondelez, czy Imperial Tabaco. W samej gminie działa ponad 5000 podmiotów gospodarczych, co potwierdza, jak dobrą pracę dla rozwoju regionu wykonały władze lokalne – dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate zostanie wybudowany zgodnie z najwyższymi normami zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, jako jeden z pierwszych w regionie. Obiekt zostanie napędzony energią z odnawialnych źródeł i stanie się kolejnym krokiem Panattoni w stronę ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2025 roku. W budynkach zastosowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii, a także szereg rozwiązań dla wellbeingu użytkowników – od odpowiedniej akustyki i oświetlenia części biurowych, przez strefy zielone i strefy relaksu, po infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych.

Działalność Panattoni napędza nieustanny rozwój poznańskiego rynku magazynowego, który w 2020 r. przekroczył 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni. Ponadto w I kw. 2021 r. był najbardziej rozchwytywany, generując popyt na poziomie 426 000 m kw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 


Zobacz także

Na Śląsku powstaje największa inwestycja Panattoni
Awizo DESADV + SSCC w Grupie Żywiec
Dystrybutor sprzętu AutoID poszerza asortyment
Operator logistyczny otrzymuje prestiżową nagrodę
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AXI IMMO wprowadza strategię Zrównoważonego Rozwoju
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
Pierwszy hub logistyczny AlliEpxress w Polsce
Panattoni rusza z kolejnym projektem na Śląsku
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA