Przejdź do artykułu
2022-07-06 | Głos z rynku

Estoński FleetGuru wchodzi na polski rynek

Jeden z liderów rosnącego rynku cyfrowego zarządzania flotą, estońska firma FleetGuru, właśnie wkroczyła do Polski. Kierowany przez Karola Tomulczuka polski oddział powalczy o udział w rynku, którego globalna wartość wynosi ponad 18,2 miliarda USD[1].

– Polska to jeden z najdynamiczniej rosnących rynków w regionie CEE w zakresie zarządzania flotami. Olbrzymi potencjał ekonomiczny i demograficzny sprawił, że obecność tutaj, była dla FleetGuru naturalnym krokiem i traktujemy to jako kluczową szansę dla naszego dalszego rozwoju. Wystarczy spojrzeć na liczby: w pierwszych czterech miesiącach tego roku w Estonii zarejestrowano 1 800 nowych pojazdów, podczas gdy w Polsce ich liczba wyniosła ponad 31 000. Jako jedni z pierwszych możemy zaoferować polskim klientom biznesowym narzędzie do łatwego i skutecznego zarządzania swoją flotą z pomocą aplikacji i uwolnić ich od tradycyjnej księgowości, często jeszcze opartej na arkuszach kalkulacyjnych – mówi Toomas Loik, członek zarządu FleetGuru.

Rolę nowoczesnego sposobu zarządzania flotą pojazdów potwierdzają dane FleetGuru. Jedna z firm korzystających z aplikacji przed jej wdrożeniem przeznaczała średnio 30 minut miesięcznie na sprawdzanie i import danych dla każdego z pojazdów, co w skali całej floty dawało nawet 45 godzin co miesiąc. – Nasz system sam zajmuje się importem danych, dzięki czemu nadzorowanie i generowanie raportów zajmuje maksymalnie 3 minuty na pojazd. – dodaje Loik.

Szefem nowoutworzonego oddziału FleetGuru Polska został Karol Tomulczuk, wcześniej związany, m.in. z Avis Budget Group, gdzie zarządzał flotami dla klientów korporacyjnych. Jak podkreśla – Chcę by FleetGuru stał się jednym z głównych graczy w obszarze Car Fleet Management. Pomimo trudności jakie napotykali w ostatnich miesiącach przedsiębiorcy w Polsce planują inwestycje w swoje floty, co więcej - są do tego bardziej skłonni niż ci z innych krajów UE. Aby te inwestycje były efektywne ekonomicznie potrzebują nowoczesnych narzędzi.

Karol Tomulczuk

Karol Tomczuk

[1] Źródło: Fortune Business Insights

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

cargo-partner poszerza portfolio usług w Chinach
9/10 pracowników chce biura przyjaznego środowisku
Magazyny Panattoni celem amerykańskich inwestorów
LCL system – nowy wymiar transportu drobnicowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

UTA rozszerza zakres usług dla pojazdów elektrycznych
Inauguracja Webfleet Moblity Conference już 26 IV 2022
Jak działa integracja WEBFEET z systemem SENT?
WEBFLEET Work App i TomTom Go Fleet łączą się w jedno

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów