Przejdź do artykułu
2021-01-07 | Głos z rynku

Pierwsza Scania 770S w Polsce

Wyjątkowy pojazd dołączył do floty firmy Kacpi Logistic. Silnik Scania V8 nowej generacji o mocy 770 KM i momencie 3700 Nm, to prawdopodobnie najmocniejszy obecnie produkowany fabrycznie silnik do pojazdów ciężarowych. Pojazd został wydany w serwisie Scania w Olsztynie.

Kacpi Logistic to wieloletni klient Scania. We flocie firmy znajdują się pojazdy Scania o mocy 450, 500, 520, 580, 650 oraz 730 KM. Firma wykonuje usługi transportowe na terenie Skandynawii oraz Europy Zachodniej i Wschodniej.

Nowa ciężarówka, to pojazd trzyosiowy (konfiguracja osi 6x2). Posiada pełne zawieszenie pneumatyczne. Dodatkowe elementy wyposażenia pojazdu to mi.in.: skórzane wykończenia wnętrza z motywem V8, siodło przesuwne sterowane z kabiny (jednostka BCI), pełny pakiet malowania z osłonami bocznymi, podgrzewana przednia szyba, czy kamera boczna 180 st.

– Zdecydowaliśmy się na wybór pojazdu z silnikiem Scania V8 o najwyższej dostępnej na rynku mocy, ponieważ stale podnosimy efektywność naszego transportu. Co więcej, wyższa wydajność transportu, to wyższe przychody i wyższa wartość przy odsprzedaży. Współpracujemy z firmą Scania od dłuższego czasu. Silniki Scania V8 o mocy 730 KM okazały się strzałem w dziesiątkę. Zapas mocy pod pełnym obciążeniem przekłada się na czas przejazdu przy niskim zużyciu paliwa. Wierzymy, że nowy silnik o mocy 770 KM zaskoczy nas jeszcze milej i w naszej flocie pojawi się więcej mruczących V8 – komentuje Łukasz Kusik, właściciel Kacpi Logistic.

Mocny wybór

Nowy silnik Scania V8 DC16 123 dzięki ogromnej mocy 770 KM zastępuje poprzednią topową jednostkę o mocy 730 KM. Opiera się on na tej samej, uprzednio zmodernizowanej platformie, co reszta nowej gamy V8.

Nowe silniki V8 Scania oferują nie tylko rekordową moc, lecz także niższe zużycie paliwa. Gdy do układu napędowego włączona zostanie nowa skrzynia biegów G33, łączne oszczędności mogą w odpowiednich warunkach sięgać do 6%. Należy tu wymienić – zapew­niane przez ponad 70 nowych części – zmniejszone opory wewnętrzne, wyższy stopień sprężania, ulepszony system oczyszczania spalin oraz nowy system zarządzania silnikiem (EMS).

– Nowe silniki Scania V8 są jeszcze bardziej wydajne i dostosowane do najbardziej wymagających zadań transportowych. Większa moc idzie w parze ze znacznymi oszczędnościami paliwa, które byliśmy w stanie osiągnąć dzięki wprowadzeniu najnowszych rozwiązań technicznych. Silnik ten posiada układ oczyszczania spalin oparty wyłącznie na SCR, turbosprężarkę o stałej geometrii i taki sam rodzaj jednoczęściowych kolektorów wydechowych, co pozostałe trzy silniki V8. Większa moc pozwala na zwiększenie wydajności transportu, zwłaszcza w krajach w których dozwolone jest wykorzystywanie zestawów o większych wymiarach i masach całkowitych, w tym w Skandynawii. Dzięki większej ładowności kalkulacja emisji CO2 na tonę jest korzystna, a ponadto pojazdy Scania V8 można eksploatować, używając biopaliw, co doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego transportu Scania – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji, Scania Polska S.A.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

ID Logistics wdrożył ramię do paletyzacji
Jedynie 15% polskich firm jest na zaawansowanym poziomie zdigitalizowania
CEVA Logistics operatorem centrum logistycznego Mölnlycke
Naczepy Wielton z rozwiązaniami telematycznymi
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Scania wprowadza elektryczne i hybrydowe napędy
Niemcy rozwijają ideę elektrycznych autostrad
Drutex kupił 10 samochodów marki Scania
Elektryczne pojazdy ciężarowe Scania w Oslo
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA