Przejdź do artykułu
2020-12-02 | Głos z rynku

Rusak otworzył biuro w Suwałkach

Kolejne biuro RUSAK BUSINESS SERVICES Sp. z o.o. zostało otwarte. 1 grudnia 2020 r. pracę rozpoczął oddział agencji celnej w Suwałkach.

To specyficzne położenie Suwałk decyduje o fakcie, iż każda ciężarówka zmierzająca z Zachodniej Europy do Litwy, Łotwy, Estonii czy Finlandii musi przejechać przez to miasto (a dokładniej rzecz biorąc, ominąć je niedawno oddaną obwodnicą). Ponadto jest to popularna trasa dla samochodów zmierzających do północnej części Rosji (w tym Petersburga) oraz alternatywna trasa dla ciężarówek kierujących się do Rosji centralnej, tym bardziej popularna, iż pozwala ominąć terytorium Białorusi, dzięki możliwości przekroczenia granicy łotewsko-rosyjskiej w miejscowości o miłej dla ucha nazwie „Buraczki” (to po stronie rosyjskiej, zaś po łotewskiej nazwa przejścia to Terehova). Te wszystkie czynniki powodują, że granicę polsko-litewską w oddalonych o 26 km od Suwałk Budzisku przekracza rocznie 2,5 miliona tirów!

Biuro Rusak Business Services w Suwałkach jest położone tuż przy miejscowym Oddziale Celnym i oferuje odprawy celne we wszystkich procedurach celnych przewidzianych w przepisach prawa celnego, 24 godziny na dobę. Zjazd z obwodnicy (droga S61) znajduje się zaledwie nieco ponad 1 km od naszego biura, a ciężarówki zmierzające na odprawę celną nie muszą wjeżdżać do miasta. Zespół obsługujący klientów w tej lokalizacji stanowią agenci celni o wieloletnim doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach.
 

Zobacz także

CEVA Logistics wygrywa kontrakt na obsługę logistyczną Pernod Ricard
Dassault Systèmes pomaga w bezpiecznym powrocie do szkół
Nieznane oblicze Brexitu skłania firmy do działań
Branża logistyczna na święta szuka rąk do pracy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Przepisy dla importerów maseczek są bardzo zawiłe
Organy administracji celno-skarbowej nie wydają się być przygotowane na brexit
Rusak rozwija swoją sieć biur w związku z Brexitem
Grupa Rusak rozwija swoją działalność na zachodzie Polski
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA