2018-11-16 | Nowości dla TSL

Łożysko, które zastępuje metal

W tym roku zbiory winogron w Baden w Niemczech rozpoczynają się na początku sierpnia. Eksperci spodziewają się, że będzie to jeden z najbardziej obfitych w plony rok. Po zebraniu, delikatne przetwarzanie winogron odgrywa kluczową rolę w jakości wina. Maszyny do usuwania łodyg ostrożnie odrywają owoce od łodyg. Stosowane są tutaj bezobsługowe i bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur J , za pomocą których łożyskowany jest bęben wewnętrzny i które przyczyniły się do zwiększenia żywotności.
Łożysko, które zastępuje metal (Żródło: igus)

Nawet starożytni Egipcjanie cenili wino. W tym czasie winogrona zbierano ręcznie z winorośli, a następnie miażdżono stopami w dużej kadzi. Aby uniknąć gorzkich tanin w winie, łodygi i szypułki były usuwane podczas zbierania. Zasada produkcji wina niewiele się zmieniła do dziś. Jednak maszyny wykorzystywane w tym procesie poczyniły wielkie postępy. Podczas żniw winogrona są zbierane maszynowo wraz z łodygami i szypułkami. Następnie są transportowane do maszyny usuwającej zbędne części rośliny. W urządzeniu podobnym do pralki, za pomocą sita o kształcie bębna, owoc oddzielany jest od odpadów. Otoczenie brudu, drewna i moszczu stanowi prawdziwe wyzwanie dla łożysk. W związku z tym łożyska iglidur J Siprem International używa łożysk ślizgowych z iglidur J.

iglidur J dla większej dostępności maszyny

W samej Kalifornii 130 000 litrów przechodzi przez obiekty Siprem International w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Łożyska iglidur J są bezsmarowe, odporne na chemikalia i charakteryzują się niskim współczynnikiem pochłaniania wilgoci - cechy, które umożliwiają niezawodną, ciągłą pracę obrotową bębna. W tym trudnym środowisku poprzednio używane, metalowe łożyska musiały być serwisowane i wymieniane raz za razem ze względu na resztki drewna. Zostały one ostatecznie zastąpione polimerowymi łożyskami ślizgowymi firmy igus. Łożyska iglidur zostały zaprojektowane w celu wydłużenia żywotności maszyny i skrócenia jej czasu przestoju.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wszystkie informacje dostępne na wyciągnięcie ręki
Architekci doceniają bramę rolowaną Decotherm SB
Zakup winiet na Litwę, Łotwę i Estonię w aplikacji A-Toll
Aplikacja Riwal Rental na telefony jest już dostępna
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firma igus opracowała robot kartezjańskański za niecałe 2 tys euro.
Firma igus opracowała robot kartezjańskański za niecałe 2 tys euro.
Polska edycja konkursu manus 2017 rozstrzygnięta
Lekkie, trwałe i bezpieczne dla żywności - prowadnice rolkowe xiros nowością w ofercie firmy igus.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA