2018-10-12 | Nowości dla TSL

Winiety do krajów bałtyckich

A-Toll to nazwa nowej platformy online, służącej do zakupu winiet na Litwę, Łotwę i Estonię. DKV Euro Service jest jedynym operatorem kart paliwowych, który umożliwia korzystanie z tej aplikacji. Narzędzie dostępne jest na stronie www.a-toll.eu. Można pobrać je za darmo z App Store lub Google Play.
Winiety do krajów bałtyckich (Żródło: DKV)
A-Toll umożliwia wygodne opłacanie zakupu winiet przez Internet. Aplikacja pozwala na dokonanie zakupu w wyprzedzeniem. W przypadku klientów DKV koszt transakcji zostaje doliczany do zbiorczej faktury za inne produkty i usługi.

Narzędzie A-Toll oferuje oddzielny dostęp do konta dla zarządców flot oraz kierowców. Menedżer floty decyduje, czy chce samodzielnie zamawiać winiety i dzięki temu w pełni kontrolować wydatki i terminy ważności. Jeśli woli, może nadawać dostępy do aplikacji swoim kierowcom, którzy z własnego telefonu w szybki i prosty sposób kupują winietę. Po uzyskaniu dostępu, wystarczy zalogować się do portalu (w przypadku klientów DKV należy podać numer karty DKV), wybrać kraj oraz typ winiety, a następnie potwierdzić zamówienie.

Płatne drogi na Litwie, Łotwie i w Estonii

Przypomnijmy, że na terenie Litwy opłatami objęte są drogi od A1 do A18. Obowiązkowi płatności myta podlegają wszystkie pojazdy ciężarowe od 3,5 t i autobusy mające 8 lub więcej miejsc siedzących. W ofercie znajdują się winiety: dzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne.

Na terenie Łotwy płatne są przejazdy autostradami. Opłaty pobierane są od wszystkich pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3 t lub większej. Opłata rozliczana jest - w zależności od okresu obowiązywania - w formie winiety dziennej, tygodniowej, miesięcznej lub rocznej.

W Estonii opłaty pobierane są za korzystanie ze wszystkich dróg publicznych. Obowiązują pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Obowiązek wykupienia winiety nie dotyczy autobusów. Możliwe jest wykupienie winiety czasowej, dostępne są następujące opcje: winieta dzienna, tygodniowa, miesięczna, trzymiesięczna lub roczna.

Koszt serwisu

Poprzez platformę A-Toll można kupować winiety na poszczególne kraje we wszystkich dostępnych konfiguracjach. Klienci DKV powinni się rejestrować w serwisie za pośrednictwem swojego opiekuna w DKV. Opłata operatora A-Toll za zakup pojedynczej winiety wynosi 0,85 euro w Estonii oraz na Łotwie, natomiast Litwa jest tymczasowo zwolniona z opłaty serwisowej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Aplikacja Riwal Rental na telefony jest już dostępna
DKV BOX EUROPE wchodzi na rynek w IV kwartale 2018 r.
DB Schenker wprowadza w Niemczech inteligentną rękawicę
Brother wprowadza na rynek nową drukarkę do etytkiet
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA