2018-08-28 | Nowości dla TSL

Ułatwienia w kompletacji przesyłek

W swoim magazynie w Eching niedaleko Monachium DB Schneker wprowadza ProGlove – inteligentną rękawicę do skanowania. ProGlove to urządzenie do skanowania kodów kreskowych w procesie kompletacji przesyłek. Do rękawicy nakładanej przez pracownika magazynu dołączone jest małe i lekkie urządzenie skanujące. Urządzenie ProGlove umieszcza się na grzbiecie dłoni i aktywuje przez ściśnięcie kciuka i palca wskazującego.
Po zeskanowaniu kodu kreskowego pracownik otrzymuje informację zwrotną w formie wizualnej, a także dźwięku i wibracji. Komunikacja wizualna z systemem zarządzania magazynem (np. ilość, lokalizacja następnego towaru) odbywa się za pomocą tabletu.
 
W magazynie w Eching, DB Schenker realizuje dostawy części samochodowych dla jednego z producentów pojazdów w Niemczech. Usługi obejmują zarówno podstawowe funkcje magazynowania, w tym obsługę przesyłek przychodzących i wychodzących, przechowywanie części samochodowych oraz zarządzanie pustymi opakowaniami. Realizowane są także usługi wartości dodanej, takie jak przepakowywanie z opakowań jednorazowych w wielokrotnego użytku.
 
ProGlove znacznie poprawia wydajność procesów. Podczas gdy tradycyjne skanery pierścieniowe są nieergonomiczne i trudne w użytkowaniu, ProGlove umożliwia pracownikowi szybszą, bezpieczniejszą i łatwiejszą kompletację. Pracownik może stale używać obydwu rąk, bez szukania i sięgania po skaner. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu do 40% w porównaniu do wykorzystywania zwykłych skanerów.

„Informacja zwrotna od pracowników magazynu podczas testów urządzenia była pozytywna, dlatego jestem przekonany, że wykorzystanie ProGlove spowoduje wzrost wydajności w naszym magazynie w Eching. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić urządzenie do kolejnych magazynów DB Schenker” – wyjaśnia Tom Schmitt, Chief Commercial Officer & Member of the Board Contract Logistics, Schenker AG.

„Rozwiązanie ProGlove wiąże się z ideą, że w przyszłości ludzie nadal będą odgrywali ważna rolę w przemyśle. Stąd projekt lekkiej i działającej intuicyjnie inteligentnej rękawicy, którą można w łatwy sposób używać. ProGlove wspiera pracownika w jego codziennej pracy i łączy go z koncepcją Przemysłu 4.0” – mówi Thomas Kirchner, Co-Founder and CEO of ProGlove.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Brother wprowadza na rynek nową drukarkę do etytkiet
Technologia RFID ograniczy przypadki zagubienia bagażu
Wskaźnik SmartLight dla aplikacji Pick-to-Light
Tork opracował model sprzątania w oparciu o dane
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker rezygnuje z tradycyjnych naczep
Regionalny oddział DB Schenker wkracza w nową erę
Panattoni Europe dostarczył zielony cross-dock
DB Schenker otwiera nowy ekologiczny terminal
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA