2018-06-13 | W magazynie

Holistyczny system generowania etykiet 8.0

Oszczędność czasu oraz maksymalne usprawnienie pracy użytkownika, poprzez bezproblemowe działanie w ekosystemie firmy - takie wymagania stawia się obecnie przed profesjonalnym programem do tworzenia i wydruku etykiet. Najnowsza wersja systemu HDF Labels 8.0 w pełni spełnia te wszystkie warunki.
Oprogramowanie do tworzenia i wydruku etykiet na drukarkach przemysłowych pracujących w halach produkcyjnych i sprzedaży, magazynach czy przy liniach pakujących powinno ułatwiać i przyspieszać pracę w danym środowisku. Zoptymalizowana wersja programu HDF Labels 8.0 pozwala na stworzenie etykiety dosłownie za pomocą kilku kliknięć, a jej wydruk jest możliwy na każdej drukarce pracującej pod systemem Microsoft Windows. Program z powodzeniem funkcjonuje już w kilku firmach i potwierdza wszystkie swoje zalety.

HDF Labels 8.0 posiada wiele nowych funkcji. Obsługuje kody jedno- i dwuwymiarowe, hybrydowe, a także, – co jest nowością – Swiss QR Code. Uproszczony interfejs z czytelnymi ikonami jest bardziej intuicyjny i przyjaźniejszy dla użytkownika, co umożliwia tworzenie rozbudowanych etykiet, zawierających dużo detali. Wysoki komfort pracy stwarza rozmieszczenie narzędzi i funkcji w odpowiednio dobranych zakładkach programu oraz skróty klawiaturowe. W pracy ważny jest też czas. Labels 8.0 optymalizuje jego wykorzystanie, poprzez możliwość drukowania serii etykiet za pomocą zdefiniowania wartości parametru, który może stanowić: numeracja, dane wpisywane ręcznie, data, dane z pliku tekstowego lub informacje z zewnętrznych źródeł danych ODBC.
Ważne jest, że etykiety tworzone przy wykorzystaniu nowego oprogramowania mogą składać się z tekstu, piktogramu, linii, obrazu, prostokąta, elipsy czy kodu kreskowego. Jakby tego było mało, Labels 8.0 wspiera polskie i niemieckie znaki diakrytyczne przy wydrukach seryjnych. Oznacza to, że w kodach mogą znajdować się litery: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz ä, ö, ü, ß. Program został dodatkowo wzbogacony o przydatną funkcję wpisywania znaków specjalnych do kodów kreskowych. To niezwykle ważne w kontekście szerokiego spektrum zastosowań logistycznych i produkcyjnych.

Przydatnym dodatkiem Labels 8.0 jest wsparcie użytkownika ponad stu dziesięcioma rodzajami kodów kreskowych (w tym także kodami z nowym standardem ISBN). Nabywca otrzymuje je wraz z programem. Dzięki temu może on, w zależności od wybranego wzoru, kodować określone znaki wpisując wybrany tekst w oknie do zakodowania lub pobrać go z wcześniej przygotowanego pliku. Ponadto dzięki wbudowanemu w aplikację generatorowi kodów kreskowych można w dowolny sposób definiować ustawienia projektu, takie jak wysokość i szerokość etykiety oraz rozmiary modułów kodu - ustawienia proporcji między jasnymi i ciemnymi paskami. Wszystkie te zmiany można także wygenerować automatycznie.

zrzut 26

Aplikacja posiada również inne przydatne funkcje. Jest nim chociażby halfdotting, dzięki któremu zwiększa się czytelność kodów kreskowych drukowanych przy wykorzystaniu drukarek wysokowydajnych oraz HRT (Human Readable Text). To ostatnie usprawnienie umożliwia wprowadzenie do kodu kreskowego znaków, które może odczytać człowiek. HDF Labels 8.0 pozwala również na tworzenie gotowych szablonów i zapisywanie projektów do pliku. Dzięki tej funkcji stałe wzory etykiet są zawsze dostępne i gotowe do szybkiego wydruku. Możliwe jest także stworzenie gotowej bazy, która zdecydowanie przyspieszy definiowanie kolejnych, bardziej złożonych i wymagających projektów.

Opinie osób użytkujących oprogramowanie HDF Labels wskazują, że decyzja o zakupie była dobrą inwestycją. Przedstawiciele LG. Philips LCD Poland - firmy, która projektuje etykiety naklejane na panele - podkreślają, że aplikacja pozwala tak je kreować, że znajdują się na nich tylko informacje najważniejsze, m.in.: o klasie danego panelu. Z kolei Piotr Strzelec, kierownik działu teleinformatycznego w LG Electronics z Mławy dodaje, że dla jego firmy kluczowe znaczenie ma możliwość współpracy aplikacji z zewnętrznymi bazami danych oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Aktywacja programu jest niezwykle prosta, a zamawia się go przez stronę sklepu internetowego HDF24.


Zobacz także

Jakie usługi może świadczyć operator logistyczny w obsłudze branży odzieżowej?
Modelowanie procesów magazynowych w aplikacjach komputerowych odsłania niespodziewany potencjał obiektów
Jakie opony wybierają użytkownicy wózków widłowych?
Podciśnieniowe chwytaki zmieniają logistykę wewnętrzną firmy Biegus
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak zautomatyzować procesy i uczynić z nich największy atut przedsiębiorstwa, wybierając technologie przyszłości?
Jak zautomatyzować inwentaryzację i uczynić ją cennym źródłem informacji?
Szerokoformatowe drukarki etykiet do zastosowań w logistyce produktów
ZX420i oraz ZX1600i: nowe modele przemysłowych drukarek Godex w Koncept-L
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA