2019-02-07 | Z ładunkiem w drodze

Zwiększy się ilość Biedronek, w których odbierzesz paczkę

Duński operator przesyłek kurierskich SwipBox od maja 2018 r. rozwija sieć urządzeń do odbioru przesyłek w sklepach Biedronka. Sieć automatów obsługuje obecnie DHL Parcel, oferując swoim klientom większą elastyczność w zakresie odbioru paczek.
Automaty SwipBox w Polsce znajdują się obecnie w prawie 200 sklepach sieci Biedronka, ale jeszcze w tym roku jest planowane zwiększenie zasięgu do 1000 lokalizacji.

Z agnostycznej (otwartej) sieci może jednocześnie korzystać kilka firm kurierskich. DHL Parcel zdecydował się skorzystać z tej możliwości, stając się pierwszym z kurierów, dostarczających do niej przesyłki.

„Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w sposób dynamiczny, a konsument oczekuje nie tylko wygody podczas zakupów, ale także skutecznej i szybkiej dostawy zamówienia. Reagujemy na oczekiwania oraz potrzeby klientów, dając im możliwość wyboru miejsca

i czasu odbioru przesyłek, zamówionych przez Internet” – mówi Maciej Dudek, szef sieci Punktów DHL. „Zautomatyzowanie możliwości dostawy przekłada się także na realną redukcję wpływu naszego sektora na środowisko, co jest zgodne z globalnym programem GoGreen DHL” – dodaje Dudek.

Klient o dostarczeniu przesyłki zostanie poinformowany w ten sam sposób, jak w przypadku tradycyjnej dostawy do Punktu DHL – otrzyma powiadomienie sms-em, gdy paczka będzie gotowa do odbioru w jednym z automatów SwipBox. Następnie adresat będzie mógł odebrać przesyłkę w dogodnym dla siebie terminie.

„Zwiększenie wygody i oszczędność czasu konsumentów jest naszym wspólnym priorytetem” – mówi Michał Szlęzak, starszy menedżer działu nieruchomości w sieci Biedronka. „Dostępność automatów do odbioru przesyłek w naszych sklepach daje klientom dużą swobodę w planowaniu życia codziennego – w jednym miejscu będzie można odbierać przesyłki i wygodnie robić zakupy” – podsumowuje Michał Szlęzak.

Za budową sieci stoi duńska firma SwipBox, która obsługuje urządzenia do odbioru przesyłek w ponad 50 krajach na całym świecie, spośród których Polska jest jednym z kluczowych rynków.

„W 2019 r., będziemy kontynuować inwestycje w nowe technologie na terenie naszego kraju. Cieszymy się, że wspólnie z DHL Parcel będziemy oferować najlepsze rozwiązania dla klientów. W ostatnich latach w Polsce w sposób znaczący wzrósł popyt na zautomatyzowane punkty odbioru, a nasze rozwiązanie jest popularne wśród konsumentów nie tylko ze względu na wygodę odbioru, ale także zmniejszenie kosztów samej dostawy, co w efekcie przynosi korzyści polskiemu rynkowi e-commerce” – stwierdził Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nowe inwestycje pozwalają zwiększyć możliwości firmy
Transport drobnicowy jest opłacalny w każdych ilościach
Dragony wzmocniły flotę STK, kolejne lokomotywy w drodze
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL testuje w Krakowie pojazdy elektryczne
DHL otworzył międzynarodowy terminal lotniczy w Szczecinie
Nieodkryty potencjał – afrykański e-commerce
Szczyt paczkowy, to również szczyt stresu
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA