2019-07-25 | Wymiana doświadczeń

Słownik pojęć dla wynajmujących magazyny

BNP Paribas Real Estate Poland przygotowało dla swoich klientów słownik podstawowych pojęć związanych z najmem powierzchni magazynowych. Projekt ma na celu edukację klientów w tym obszarze oraz usprawnienie komunikacji z konsultantem.

Rynek magazynowy od dłuższego czasu utrzymuje się w dobrej formie. Jak wynika z danych BNP Paribas Real Estate Poland, ogólna podaż powierzchni logistycznych i magazynowych w kraju przekroczyła w I kwartale 2019 roku 16 milionów m kw i wciąż rośnie. W budowie jest kolejnych 2 mln m kw powierzchni.

Coraz więcej firm rezygnuje z opcji zakupu własnego magazynu na rzecz najmu powierzchni w centrum logistycznym, co pozwala uniknąć wysokich kosztów inwestycji oraz ograniczenia możliwości ekspansji w przyszłości.

"Wybór odpowiedniej lokalizacji to dla wielu podmiotów szansa na intensywny rozwój oraz zyskanie przewagi konkurencyjnej, jednak sam proces najmu nie należy do prostych i wymaga szczegółowej wiedzy z zakresu m.in.: logistyki, finansów czy prawa. Naszym podstawowym celem podczas tworzenia Pomocnika Najemcy było przekazanie informacji w możliwie najłatwiejszy oraz poprawny merytorycznie sposób" - mówi Aleksander Kobyliński, Młodszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland

Odpowiadając na potrzeby rynku, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland wydał słownik podstawowych pojęć związanych z tym procesem pt. „Pomocnik najemcy”.

"Znalezienie odpowiedniej nieruchomości, odpowiadającej potrzebom i możliwościom firmy to połowa sukcesu. Kluczowe dla powodzenia projektu jest również zapewnienie odpowiednich warunków finansowania oraz zrównoważonych zapisów umowy najmu. Dla wielu najemców przejście przez gąszcz przepisów prawnych oraz określeń branżowych może być trudne. Stworzony przez nas słownik ma ułatwić im cały proces, a przede wszystkim usprawnić komunikację pomiędzy konsultantem a klientem" - komentuje Daniel Soboń, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

„Pomocnik najemcy” stanowi kompendium wiedzy dla firm rozpoczynających swoją przygodę z najmem powierzchni przemysłowych i logistycznych. Poza kluczowymi terminami związanymi z branżą industrial, zostały w nim zawarte oraz opisane wszystkie etapy, a także zagadnienia prawne dotyczące najmu powierzchni, jak również typologia dostępnych na rynku magazynów. Lektura słownika pozwoli usprawnić współpracę z konsultantem aż do momentu podpisania umowy z wynajmującym.

Publikacja dostępna jest do pobrania ze strony internetowej BNP Paribas Real Estate.


Zobacz także

Czym kierować się przy wyborze partnera logistycznego?
Za niedostosowanie się do regulacji SENT grożą duże kary
Rozwiązania telematyczne ułatwiają pracę firmy
O czym pamiętać przy zgłaszaniu szkody z OC?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pandemia niestraszna Green Factory Logistics
Jaka będzie kondycja rynku magazynowego wskutek kryzysu?
Spedimex przenosi się do warszawskiego magazynu
Cresa opublikowała mapę powierzchni magazynowych i przemysłowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA