Przejdź do artykułu
2021-11-15 | Magazynowe inwestycje i transakcje

ELI rusza z budową Park Warsaw West X

European Logistics Investment (ELI) rozpoczyna budowę centrum logistycznego w Błoniu koło Warszawy. Inwestycja Park Warsaw West X, którą ELI będzie realizować razem ze swoim partnerem Panattoni, jest planowana jako obiekt typu multi-let o powierzchni blisko 49 tys. mkw. Planowana data oddania obiektu do użytku to II kwartał 2022 r.

European Logistics Investment (ELI) sfinalizowało zakup działki pod budowę nowego centrum logistycznego w Błoniu k. Warszawy. Park Warsaw West X, którego ukończenie jest planowane na II kwartał 2022 roku, zaoferuje łącznie 48 600 mkw. powierzchni, w tym 46 900 magazynowej i 1 700 mkw. biurowej. W Parku będzie także dostępnych 238 miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, 14 dla ciężarówek, system zraszania ESFR, 88 ramp przeładunkowych dla ciężarówek oraz całodobowa ochrona. Spółka będzie realizować inwestycję razem ze swoim partnerem strategicznym Panattoni – deweloperem obiektów logistycznych.

Strategiczna lokalizacja

Atutem parku jest także położenie blisko Warszawy (35 minut od centrum miasta), tym samym lokalizacja zapewni możliwość dystrybucji towarów zarówno w stolicy, jak i całej aglomeracji warszawskiej. Działka, na której powstanie Warsaw West X, posiada dogodne połączenie z autostradą A2 (łączącą Warszawę z Poznaniem i Berlinem). Inwestycja jest także wygodnie zlokalizowana w bliskości dwóch międzynarodowych lotnisk (Port Lotniczy Warszawa-Modlin oraz Lotnisko Chopina w Warszawie). Region, w którym zlokalizowany jest park ELI, jest obecnie w procesie dynamicznego rozwoju infrastruktury. W pobliskiej gminie Baranów ma mieć swoją lokalizację Centralny Port Komunikacyjny – ważny węzeł transportowy obejmujący m.in. nowy port lotniczy.

Warszawa utrzymuje niesłabnącą pozycję w czołówce rynków magazynowych o najwyższym poziomie popytu. Największym zainteresowaniem cieszą się nadal obiekty, które uwzględniają potrzeby najemców z sektora logistycznego i e-commerce. Już na etapie planowania parku myślimy o zastosowaniu najnowszych ekologicznych rozwiązań i certyfikacji w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. – powiedział Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

Zielone rozwiązania dla biznesu

Budynek ma przejść proces certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie zaplanowano takie ekologiczne rozwiązania jak systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczające emisję CO2. Przyszli pracownicy będą mieli również dostęp do zielonych stref relaksu, rowerowni i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Inovatica AGV przedstawia autonomiczny wózek widłowy
Magazyny Grupy Raben przechodzą na zieloną energię
Bielsko-Biała miejscem rozwoju kolejnej firmy
Podsumowanie III kwartału na rynku magazynowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DS Smith przyspiesza redukcję emisji dwutlenku węgla
Park Tychy kupiony za 60 mln złotych
Pod Rzeszowem powstaje Fulfillment Center spółki LPP
W 2021 roku przybyło ponad 14% e-sklepów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów