Przejdź do artykułu
2021-03-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

LPP podwaja powierzchnię magazynową w Rumunii

W związku z rosnącym znaczeniem rynku rumuńskiego w sprzedaży e-commerce spółka LPP przystąpiła do rozbudowy swojego magazynu Fulfillment Center pod Bukaresztem. Zakończenie prac oraz uruchomienie nowego obiektu zaplanowane jest na trzeci kwartał tego roku. Podwojenie powierzchni działającego już magazynu pozwoli na obsługę zamówień online klientów zarówno na terenie Rumunii, jak i krajów ościennych, w tym Bułgarii, w której firma planuje uruchomić sprzedaż internetową jeszcze w tym roku.

LPP podjęło decyzję o rozbudowie uruchomionego w 2019 roku pod Bukaresztem Fulfillment Center. Magazyn obsługujący zamówienia online marek LPP, po zakończeniu prac budowlanych w trzecim kwartale 2021 roku zyska dodatkowe 21 tys. m2. Oznacza to podwojenie przez gdańską spółkę dostępnej w Rumunii powierzchni magazynowej. Decyzja orozbudowie istniejącego obiektu została podyktowana rosnącą rolą tutejszego rynku wzakresie sprzedaży e-commerce grupy.

LPP rozbudowa Fulfillment Center w Rumunii 4

- Trwające od ponad miesiąca prace związane z rozbudową naszego magazynu w Rumunii są już bardzo zaawansowane. Ukończona właśnie instalacja słupów betonowych pozwala nam na przystąpienie do kolejnego etapu budowy, czyli przygotowania konstrukcji stalowej dachu. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. Po ich zakończeniu będziemy dysponować dwukrotnie większą powierzchnią magazynową na jednym z najszybciej rozwijających się rynków pod względem wzrostów sprzedaży internetowej naszych marek – komentuje Sylwester Dmytriwski, Dyrektor Regionalnych Sieci Logistycznych LPP.

Zlokalizowany pod Bukaresztem Fulfillment Center pozwala dziś na sprawną obsługę zamówień klientów z tego kraju, w tym oferowanie takich usług, jak realizacja dostaw w trybie next business day. Rozbudowany magazyn o łącznej powierzchni 42 tys. m2 docelowo ma obsługiwać nie tylko zamówienia internetowe z Rumunii, ale też sąsiednich państw. Obiekt w nowej odsłonie będzie realizował także operacje cross-dock polegające na zaopatrywaniu sieci stacjonarnej LPP w Rumunii oraz Bułgarii, która obecnie w obu krajach liczy już łącznie przeszło 100 salonów.

- Europa Południowo-Wschodnia pozostaje dla nas istotnym regionem, w tym również w zakresie sprzedaży internetowej. Jednym z najszybciej rosnących w tej części kontynentu rynków e-commerce jest właśnie Rumunia, która stała się drugim po Polsce krajem z największym udziałem w przychodach online naszej grupy. Mamy nadzieję, że widoczne szczególnie w Rumunii ożywienie w tym kanale utrzyma się, a podwojenie dotychczasowej powierzchni magazynowej jeszcze wzmocni ten trend – dodaje Sylwester Dmytriwski.

Rozbudowa magazynu w Rumunii to obok powstającego obecnie magazynu e-commerce w Rosji oraz centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim kolejna inwestycja, której celem jest wzmacnianie i rozwój logistyki LPP. Po zakończeniu budowy wszystkich trzech obiektów łączna powierzchnia magazynowa grupy wzrośnie o 50% czyli z obecnych 253 tys. m2 do 378 tys. m2.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

LPP planuje potroić liczbę realizowanych zamówień
Nowy Prezes UPS Europe w ogniu pytań
Nowy standard nieruchomości magazynowych w Polsce
Gama robotów współpracujących ulegnie zwiększeniu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

POLOmarket wzmacnia ekspansję w północnej Polsce
High Hope SupplyChain zadomawia się w Poznaniu
Tomasz Rąba dołącza do Nuvalu Polska
Powierzchnia logistyczna na wagę złota
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA