2019-04-03 | Magazynowe inwestycje i transakcje

PEKAES otworzył nowy terminal w Kielcach

PEKAES otworzył nowoczesny terminal dystrybucyjny w Kielcach. Po Białymstoku, to kolejny obiekt uruchomiony w tym roku, który wzmacnia sieć dystrybucyjną PEKAES. Nowy terminal poszerza skalę operacji spółki w tej części kraju, zapewniając szybką i płynną obsługę jeszcze większego potoku przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Kielce już od kilku lat są ważnym regionalnym centrum gospodarczym oraz wystawienniczo-targowym i stale zyskują na znaczeniu jako centrum logistyczne w tej części kraju.

PEKAES konsekwentnie realizuje strategię wzrostu w segmencie usług drobnicowych i intermodalnych. Nowoczesny terminal w Kielcach jest ważnym ogniwem w procesie dystrybucji przesyłek krajowych i międzynarodowych.Obiekt został dostosowany do potrzeb firmy już na etapie jego budowy. W efekcie powstała nowoczesna przestrzeń biurowa oraz przestronna i funkcjonalna powierzchnia dystrybucyjna w formacie xdock.

„Nasze działania koncentrują się na nieustannym doskonaleniu procesów operacyjnych i zapewnieniu naszym klientom najwyższej jakości usług. Dzięki nowej, dogodnej lokalizacji kieleckiego terminala, będziemy mogli jeszcze sprawniej realizować usługi przeładunku i transportu do kluczowych dla naszych klientów punktów w kraju i zagranicą. Przed nami kolejne wyzwania – jeszcze w tym roku zaplanowana jest dalsza rozbudowa sieci terminali drobnicowych PEKAES”– stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Kielce przyciągają inwestorów lokalizacją i dogodnym węzłem komunikacyjnym. Terminal PEKAES i nowa siedziba kieleckiego oddziału firmy znajdują się przy ulicy Malików 151, w bliskim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 i DK74 oraz w pobliżu hal wystawienniczych Targów Kielce.

Grupa PEKAES dysponuje obecnie siecią 19 krajowych terminali dystrybucyjnych, które znajdują się w Białymstoku, Bydgoszczy, Czechowicach-Dziedzicach, Gdyni, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Legnicy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, i Zielonej Górze.


Zobacz także

P3 odnotowało w 2018 roku silny wzrost m.in. dzięki ecommerce
Panattoni wybuduje centrum logistyczne w Opolu
HUB logistics uruchomił centrum logistyczne od Altmaster
Hillwood buduje centrum logistyczne w Częstochowie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Bezpośredni i cotygodniowy serwis PEKAES do Grecji
Raben otwiera nowy magazyn w świętokrzyskim
PEKAES wzmacnia swoją obecność na Ukrainie
PEKAES otworzył Agencję Celną w Białymstoku
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA