Przejdź do artykułu
2021-04-29 | Głos z rynku

DSV Panalpina łączy się z Agility

DSV Panalpina podpisała umowę przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Agility z siedzibą w Kuwejcie, świadczącej usługi w obszarze Global Integrated Logistics.

Agility Global Integrated Logistics (GIL) to dostawca usług spedycyjnych i logistyki kontraktowej. Zapewnia rozwiązania łańcucha dostaw w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej oraz magazynowania, dystrybucji i usług specjalnych w ramach logistyki projektowej. Zatrudnia ponad 17 000 pracowników i oferuje usługi w ponad 100 krajach.

Połączenie mocnych stron

DSV niedawno zakończyło integrację największego do tej pory przejęcia firmy, szwajcarskiej Panalpiny. DSV Panalpina i GIL po połączeniu jeszcze w większym stopniu umocnią swoją pozycję na rynku. Wspólnie będą zatrudniać ponad 70 000 pracowników.

Zarówno Agility GIL, jak i DSV Panalpina już dziś są znaczącymi podmiotami w globalnej branży transportowo-logistycznej. To połączenie to kolejny krok w umacnianiu naszej sieci zarówno w ujęciu globalnym jak i lokalnym. Obie firmy łączy zobowiązanie do odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju w transporcie i logistyce, a dzięki podobieństwom zarówno w modelach biznesowych, usługach, jak i strategiach staną się silnym partnerem dzięki cennym efektom synergii.

Połączenie naszych dwóch globalnych sieci zapewni możliwość zaoferowania naszym klientom jeszcze wyższego poziomu usług. Globalna sieć GIL, kompetencje branżowe i silna pozycja rynkowa w regionie APAC i na Bliskim Wschodzie dobrze uzupełniają sieć DSV i będą wspierać nasze długoterminowe ambicje związane z tworzeniem wartości. Nasze dwie grupy firm mają już wspólną kulturę przedsiębiorczości i lokalnej decyzyjności i nie możemy się doczekać powitania utalentowanych pracowników GIL w DSV – mówi Jens Bjørn Andersen.

Finalizacja przejęcia

Fuzje i przejęcia to dobrze znana część strategii DSV Panalpina, a firma wielokrotnie dowiodła swojej zdolności zarówno w pozyskiwaniu, jak i skutecznej integracji firm o podobnych modelach biznesowych. Przy założeniu spełnienia odpowiednich warunków i uzyskania niezbędnych zgód, transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2021 r. Do tego czasu DSV Panalpina i GIL będą nadal działać oddzielnie i niezależnie.

Oświadczenie DSV Panalpina o przejęciu GIL można przeczytać tutaj: https://investor.dsv.com/company-announcements

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Firmy kurierskie potrzebują więcej miejsca
Raport SGH wskaże inspiracje dla biznesu
Innowacje w prowadzeniu badań klinicznych
Sieć dystrybucyjna PEKAES zagęszcza się
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zużyte opony są wykorzystywane przy budowie dróg
Innowacyjny czat dla przewoźników od Teleroute
Hellman współpracuje z Grupą Żywiec
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA