Przejdź do artykułu
2020-11-10 | Głos z rynku

Fundacja La Fondation Dassault Systèmes wspiera studentów w Trewirze

La Fondation Dassault Systèmes, fundacja wspierająca przemiany w dziedzinie edukacji i badań naukowych w oparciu o możliwości jakie niesie technologia 3D oraz przestrzeń wirtualna, ogłosiła przyznanie grantu niemieckiemu Uniwersytetowi Nauk Stosowanych w Trewirze, który przygotowuje studentów do kariery inżynierskiej dzięki zastosowaniu nowych metod nauczania bazujących na immersyjnej rzeczywistości wirtualnej.

Uczelnia wykorzysta przyznane środki na opracowanie, walidację i wdrożenie scenariuszy e-learningowych bazujących na immersyjnej rzeczywistości wirtualnej, które będą wykorzystane w programie nauczania „Laboratory for Digital Product Development and Manufacturing”.

Studenci 10 programów licencjackich i ośmiu programów magisterskich z zakresu inżynierii, technologii i nauk ścisłych skorzystają z aplikacji oferujących nowe metody wizualizowania danych oraz interakcji z nimi, poznają także złożone procesy inżynieryjne i biznesowe stosowane w rozwoju i wytwarzaniu produktów przemysłowych. Aplikacje będą użyte w projektach studentów w takich dziedzinach, jak projektowanie oraz tworzenie prototypów i efektywnych koncepcji zrównoważonego transportu lokalnego, robotyka, ergonomia i symulacje, wirtualne projektowanie fabryk, modelowanie obiektów budowlanych oraz immersyjne doświadczenia marketingowe. Środki z grantu zostaną także wykorzystane na publikacje postępów prac projektowych w ramach serii publicznych wykładów i materiałów wideo dostępnych w Internecie.

– Immersyjna rzeczywistość wirtualna (IVR) może zrewolucjonizować procesy cyfrowej transformacji przemysłu. Uczelnie wyższe powinny dostosować się do przemian i kształcić studentów w zakresie odpowiedzialnego i przemyślanego wykorzystania technologii IVR – mówi Michael Hoffmann, dyrektor laboratorium LDPF na Wydziale Inżynierii i Technologii w Trier University of Applied Sciences. – Wsparcie fundacji La Fondation Dassault Systèmes pomoże nam wzbogacić program nauczania i zwiększyć potencjał tego zaawansowanego narzędzia e-learningowego na potrzeby kierunków inżynieryjnych w naszej uczelni.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

GS1 ułatwia weryfikację bazy kodów kreskowych
Wielton dostarcza naczepę o niższej masie i w ten sposób chce wspomóc środowisko
Roland Berger i FM Logistic wskazuje na konieczność dalszych działań w zakresie logistyki miejskiej
Triggo podpisało umowę z ItalDesign-Giugaro i planuje wejście na rynek Chin
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Polska na 38. miejscu w globalnym rankingu GII
Dassault Systèmes symuluje przepływ powietrza w sali
Dassault Systèmes będzie pomagać firmom w pomiarze śladu wodnego
Dassault Systèmes dołącza do inicjatywy Science Based Targets
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA