Przejdź do artykułu
2022-04-25 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni stawia Park Kraków North

Panattoni, deweloper rynku nieruchomości przemysłowych, realizuje kolejny kompleks w regionie stolicy Małopolski – Panattoni Park Kraków North o powierzchni 55 000 m kw. Inwestycja ma już pierwszego najemcę. Jest nim Trivium Packaging – globalny lider produkcji opakowań metalowych, który z początkiem 2023 roku przeniesie istniejącą produkcję opakowań chemicznych na wynajętą powierzchnię 21 000m kw. Panattoni zbliża się do 200 000 m kw. dostarczonych w regionie Krakowa.

krakow

Kraków z międzynarodowym potencjałem. Panattoni krok po kroku rozwija swoje portfolio w regionie stolicy małopolski. Po ukończonym w ub. r. Panattoni Park Kraków East II o powierzchni 20 000 m2, tym razem deweloper ruszył z realizacją na północ od dawnej stolicy Polski, w sąsiedztwie finalizowanej drogi ekspresowej S7. Panattoni Park Kraków North zajmie 55 000 m2 w ramach dwóch budynków. Z ponad 20 000 m kw. skorzysta Trivium Packaging, który skorzysta z nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz biurowej. Do małopolskiego obiektu przedsiębiorstwo przeniesie istniejącą produkcję opakowań chemicznych, a z nowej inwestycji skorzysta na początku 2023 roku.

– Rynek krakowski, choć znacznie mniejszy od największych w Polsce, również może pochwalić się międzynarodowym potencjałem, co potwierdza inwestycja dla Trivium Packaging. W końcu nic nie potwierdza jakości danej lokalizacji tak, jak uczynienie z niej centrum międzynarodowej działalności przez firmę globalną, z ogromnym doświadczeniem i znajomością rynków. Panattoni dostarczyło w regionie ok. 160 000 m2, a zapotrzebowanie cały czas rośnie, dlatego jesteśmy spokojni o przyszłość tego rynku – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni i dodaje – Zainteresowanie nowym obiektem to także potwierdzenie, jak ważna dla rozwoju regionu – szczególnie jego północnej części – jest realizacja drogi ekspresowej S7. 

Atrakcyjne położenie Panattoni Park Kraków North jest jednym z kluczowych argumentów, które zdecydowały o tej lokalizacji produkcyjnej Trivium Packaging. Kompleks powstaje w pobliżu trasy europejskiej E77. Ponadto w promieniu niecałych 100 km znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze – Kraków-Balice oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Dla działalności na terenie Polski kluczowa jest bliskość drogi ekspresowej S7 – która docelowo biec będzie z Gdańska niemalże do południowej granicy, a także drogi krajowej nr 44, która łączy Kraków m.in. ze Śląskiem.

Panattoni Park Kraków North zajmie docelowo 55 000 m2 w ramach dwóch budynków i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, m.in. dzięki rozwiązaniom z zakresu energooszczędności, czy wellbeingu. Nowoczesna powierzchnia zostanie przygotowana pod potencjalną działalność przedstawicieli dziesiątek branż i sektorów, w tym logistyki, automotive, czy FMCG. Odpowiednie zaprojektowanie obiektów pozwoli na dostosowanie ich do procesów magazynowania, produkcji, czy logistyki żywności. Bliskość tras międzynarodowych i krajowych ekspresowych umożliwi zarówno prowadzenie z parku działalności w Polsce, jak i na terenie całej Europy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Kolejna edycja targów MODERNLOG już niebawem!
DACHSER zainwestuje 4,3 mln € w centrum logistyczne
Computer Vision przyszłością transportu miejskiego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Prologis Park Prague-D1 powiększa się o dwa budynki
Hellmann Polska podwaja wydajność w Strykowie
GXO i Grupa Żywiec podpisują deklarację bezpieczeństwa
Zapisz się na bezpłatny webinar firmy Aspekt

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów