2019-05-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni rusza z budową w Pruszkowie

Panattoni Europe poszerza swoje portfolio w regionie warszawskim. Deweloper startuje z budową Panattoni Park Pruszków IV o powierzchni ok. 43 000 m kw. Zlokalizowany tuż przy węźle autostrady A2 oraz niedaleko drogi krajowej numer 2 park będzie otwarty dla nowych najemców już w III kwartale 2019 r.
Pruszków – na drodze do magazynowego eldorado. Panattoni Park Pruszków IV o planowanej powierzchni 43 000 m kw. to już (kolejna) inwestycja dewelopera w samym Pruszkowie. To tu firma zrealizowała łącznie 162 700 m kw. powierzchni magazynowej. Lokalizacja nie może dziwić. Pruszków to korzystna alternatywa dla najmu powierzchni przemysłowych w Warszawie – miasto ze stolicą łączy bezpłatny odcinek autostrady A2 oraz węzeł Pruszków, który umożliwia wygodny i szybki transport do Poznania. A jak komentuje nową inwestycję Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe: „Panattoni Park Pruszków IV znajduje się tuż przy autostradzie A2, która pozwala na sprawne przemieszczanie się nie tylko do najważniejszych regionów w kraju, ale i w Europie, łącząc stolicę z Niemcami”.
 
Inwestycję stanowić będzie jeden budynek klasy A o najwyższej jakości powierzchni magazynowo-biurowej, dostosowanej do potrzeb klientów z różnych branż, również produkcyjnych. Specyfika obiektu pozwoli na elastyczne kształtowanie modułów biurowych i magazynowych, zaś sam park wyposażony będzie w wygodne place manewrowe, bramy „zero” oraz oświetlenie LED. Spełniać będzie również kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM. Budowa Panattoni Park Pruszków IV zakończy się w III kwartale br.
 
Panattoni Europe w regionie warszawskim zrealizowało 24 centra dystrybucyjne o łącznej powierzchni 850 000 m kw., a w budowie ma kolejne 162 600 m kw. Aktywność dewelopera w okolicach stolicy jest w pełni uzasadniona. Warszawa jest jednym z trzech rynków – obok Górnego Śląska i Polski Centralnej – w których koncentruje się co roku znaczna część wolumenu nowych transakcji. Stolica potwierdziła swoją pozycję także w pierwszym kwartale br. - to właśnie w okolicach Warszawy zaobserwowano najwyższą aktywność najemców – 236 000 m kw.

Zobacz także

Rozpoczęła się budowa parku logistycznego w Zabrzu
Łucznik pojawi się w Parku SEGRO we Wrocławiu
Nad Hillwood Łódź Górna zawisła wiecha
Raben rozbudowuje centrum logistyczne pod Poznaniem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Panattoni startuje z olbrzymim A2 Warsaw Park
W Lublinie powstaje inwestycja warta 130 mln zł
Rozpoczęła się budowa parku logistycznego w Zabrzu
Park logistyczny Panattoni ma dać pracę 7 tys. osób
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA