2019-06-18 | Wydarzenia

Podium po raz trzeci

Ruszył tegoroczny sezon French Truck Racing Championship – francuskiej serii wyścigów ciężarówek. Grzegorz „Gregory” Ostaszewski zdobył 2. miejsce w kategorii młodzików i stanął dwa razy podium na 3. pozycji w klasyfikacji wszystkich kierowców. Swoje wsparcie dla zawodnika na ten sezon potwierdziła firma DKV Euro Service.
Podium po raz trzeci (Żródło: Team VTR)

Wyścigi ciężarówek przyciągają na europejskie tory wielotysięczne rzesze fanów. Wszystko wskazuje na to, że dzięki Grzegorzowi Ostaszewskiemu sport ten zamieszkał też w sercach Polaków. Grzegorz jest pierwszym w historii polskim zawodnikiem startującym z sukcesami w tej dyscyplinie. To wyjątkowe osiągnięcie, bo w przeciwieństwie do swoich konkurentów z toru „Gregory” na co dzień nie trenuje, ale współprowadzi firmę transportową.

,,Grzegorz to dla nas nieoszlifowany diament. Robi karierę sportową w zawrotnym tempie, a świat dopiero go odkrywa. Zdecydowaliśmy wesprzeć jego sportowy zespół Team 14, bo podziela to, w co wierzymy w DKV: trzeba inwestować w marzenia i w młodych, dążyć do celu, przełamywać schematy, starać się być pierwszym” – mówi Anna Biekionis, Team Manager w firmie DKV Euro Service Polska, sponsorującej polskiego zawodnika.

Po wyścigach na Paul Ricard

Pierwsza tura French Truck Racing Championship składała się z czterech czterech wyścigów. „Pierwszy start w tym sezonie był na moim ulubionym torze w Le Castellet. To bardzo fajny, szybki tor. Udało mi się powtórzyć zeszłoroczny sukces: dwa trzecie miejsca i drugie miejsce w kategorii młodzików. Jestem bardzo zadowolony!” – komentuje kierowca, który po pierwszych zawodach tegorocznego sezonu zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tor wyścigowy Paul Ricard zlokalizowany we francuskim Castellet ma ponad 5,8 km długości i 15 technicznie trudnych zakrętów. W tym roku na tym obiekcie ponownie rozegrany zostanie jeden z wyścigów Formuły 1 – Grand Prix Francji.

Między startami a pracą zawodową

Kolejne starty to dowód na to, że Grzegorz bardzo skutecznie realizuje swoje marzenia. Ubiegłoroczny sezonFrench Truck Racing Championship zakończył na wysokim, 5. miejscu. W letniej turze zawodów aż 6-krotnie stawał na podium, zajmując od pierwszego po trzecie miejsce. Zdobył pierwsze miejsce na torze Magny - Cours i nagrodę Fair Play, a w jesiennej turze - jako pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w międzynarodowych wyścigach ciężarówek - zwyciężył na torze wyścigowym w Albi.

,,U Grzegorza energia i pasja do sportów idą w parze z codzienną ciężką pracą w firmie transportowej. To nas ujęło. I mocno mu kibicujemy!” - dodaje Anna Biekionis. ,,Nasza współpraca to dużo więcej niż umowa w ramach której dotujemy finansowo Team 14. Staramy się pomóc Grzegorzowi zaistnieć w mediach oraz środowisku branżowym, wspierać promocyjnie i marketingowo, rekomendować innym partnerom. W tym sporcie bez dużego sponsora nie ma szans na rozwój, a Grzegorz bardzo chciałby wejść do kolejnej stawki międzynarodowej, tam budżety są znacznie większe. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom za rok mu się uda”. 

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski

Ma 27 lat i swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął startując na motocrossowym motocyklu KTM w wieku 7 lat. Od 2005 roku startował na quadach. Udział w wyścigach ciężarówek jest dla niego kolejnym szczeblem w karierze kierowcy wyczynowego. Polak startuje w stawce 22 doświadczonych zawodników pod numerem 14. Jedyny polski kierowca ścigający się ciężarówkami ściga się we francuskim zespole Team 14, za kierownicą wyczynowego Renault Premium o mocy 1160 KM. Starty Grzegorza sponsorują w tym roku m.in. Renault Trucks Polska oraz DKV Euro Service Polska.

Kalendarz 2019 Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA

18 i 19 maja: Grand Prix Camions du Castellet 

22 i 23 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro

07 i 08 września: Grand Prix Camions de Charade

28 i 29 września: 24 Heures Camions Le Mans

12 i 13 października: Grand Prix Camions d'Albi


Zobacz także

Wystartowała 22. edycja konkursu WIKTORIA
Najnowszy, trzeci w tym roku, numer czasopisma Magazynowanie i Dystrybucja już dostępny! Przeczytaj wybrane artykuły!
Jubileuszowe regaty na jeziorze Niegocin za nami
Odwiedź stoisko firmy Baumalog na Targach ITM w Poznaniu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Serbskie opłaty drogowe po raz pierwszy w post-pay
Grzegorz “Gregory” Ostaszewski i najtrudniejszy tor we Francji
Myto w Niemczech a pojazdy na gaz: kto nie płaci?
Czechy zmieniają system myta. Czas się przerejestrować.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA