2016-06-28 | Wydarzenia

Dni otwarte w Centrum Techniki Magazynowej z premierą wózka AGV

Grupa Allegro, Geberit, Trefl, Avon, Beiersdorf, Poczta Polska i The Lorenz Bahlsen Snack-World – to tylko kilka firm, które wzięły udział w Dniach Otwartych w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG. W ciągu dwóch dni CTM odwiedziło w sumie 150 gości, reprezentujących kilkadziesiąt firm działających w Polsce. Celem wydarzenia była promocja automatyzacji i robotyzacji polskich przedsiębiorstw.
Dni otwarte w Centrum Techniki Magazynowej z premierą wózka AGV (Żródło: Promag)

Zorganizowane przez PROMAG S.A. we współpracy z COMAU Dni Otwarte CTM odbyły się 15 i 16 czerwca br. i były adresowane głównie do prezesów, członków zarządu, dyrektorów, menedżerów, kierowników produkcji, działów projektowych a także osób odpowiedzialnych za zarządzanie: strategią, rozwojem i operacjami (R&D), łańcuchem dostaw, inwestycjami, optymalizacją procesów oraz utrzymaniem ruchu. Jak podkreślała po spotkaniu Karolina Tokarz, Prezes Zarządu, Naczelny Dyrektor PROMAG S.A. udało się osiągnąć cele i przyciągnąć zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze podmioty, które z uwagi na dynamiczny rozwój przygotowują się do wdrożenia automatycznych rozwiązań intralogistycznych, wspierających procesy magazynowo – produkcyjne.

Premiera nowego autonomicznego wózka AGV PROMAG

 - W trakcie Dni Otwartych po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasz najnowszy produkt - w pełni autonomiczny wózek w technologii AGV, który już niebawem trafi do naszej oferty. Aktualnie produkt przechodzi ostatnie testy - zarówno w CTM jak i w naszych magazynach w Koninku. Chcemy jednak, aby wydarzenia organizowane przez nas w Centrum Techniki Magazynowej, służyły nie tylko prezentacji nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych, ale wymianie doświadczeń związanych z wdrażaniem rozwiązań automatycznych i robotyzacją. Dlatego tak bardzo cieszy nas to, że dzięki nam w jednym miejscu mogli się ze sobą spotkać i porozmawiać przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, które już mają doświadczenie w tym obszarze, z właścicielami i kadrą kierowniczą mniejszych firm, szukających inspiracji i optymalnych rozwiązań dla siebie – mówi Karolina Tokarz, PROMAG S.A.

Głównym punktem programu Dni Otwartych były pokazy działania w pełni zautomatyzowanej linii paletyzacji, depaletyzacji, transportu i składowania towarów, uzupełnionej po raz pierwszy o nowy autonomiczny wózek w technologii AGV firmy PROMAG. Goście wydarzenia mogli także na miejscu skorzystać z konsultacji ekspertów i specjalistów, a także wysłuchać prelekcji na temat optymalizacji procesów logistyki wewnętrznej, paletyzacji z wykorzystaniem robotów, automatycznego magazynowania i efektywnego zarządzania mediami oraz innowacyjnych systemów transportu wewnętrznego. Spotkania - połączone z prezentacją konkretnych rozwiązań intralogistycznych - poprowadzili m.in. eksperci z takich firm jak: Balluff, B&R, Lenze, Metal Work, SEW EuroDrive oraz Sick.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

Centrum Techniki Magazynowej PROMAG zostało otwarte w październiku 2015 roku, a do tej pory odwiedziło je ponad 1200 osób z branży logistycznej. W każdym miesiącu jest ono miejscem organizacji pokazów MAGAZYNU PRZYSZŁOŚCI, w którym zobaczyć można nowoczesne rozwiązania intralogistyczne a w tym pracę automatycznej linii transportu, paletyzacji, składowania i identyfikacji produktów – jedynej tego typu ogólnodostępnej instalacji w Polsce. Cyklicznie organizowane są tu także zajęcia dla studentów oraz szkolenia z zakresu bezpiecznej eksploatacji urządzeń magazynowych pod nazwą BEZPIECZNY MAGAZYN.

21 września 2016 roku odbędzie się w nim "II Forum Logistyczne Magazyn Przyszłości".


Zobacz także

Self storage to rozwiązaniem dla osób, którym brakuje miejsca w domu na bezpieczne przechowanie swoich rzeczy.
„MBA Logistyka – Nowoczesna logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw” – nowość w ofercie Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Autonomiczne systemy transportowe są coraz powszechniejsze
Jak na nowo zorganizować transport wewnętrzny surowca i wyrobu gotowego bez udziału wózka widłowego?
Robotyka mobilna - w jaki sposób wspiera zadania logistyczne w przemyśle?
Karolina Tokarz w pierwszej 10-tce najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA