2019-02-12 | Głos z rynku

Grupa kapitałowa AsstrA-Associated Traffic AG podsumowała wyniki pracy za 2018 rok

Obrót AsstrA za ubiegły rok wyniósł 287 milionów euro, co o 17% przewyższyło analogiczny wskaźnik z 2017 roku. Zysk brutto grupy kapitałowej wzrósł o 18%. W 2018 roku portfel klientów AsstrA zwiększył się o 1 137 firm.
Łączna liczba transportów zrealizowanych w 2018 roku wzrosła o 16%, osiągając wartość 141,5 tys. Największą popularnością wśród Klientów AsstrA cieszyły się przewozy na terytorium Rosji, niemniej duży popyt odnotowano także na transporty na następujących trasach: Polska-Rosja – 4 670 przewozów, Włochy-Rosja – 3 975, Niemcy-Rosja – 3 938, Rosja-Białoruś – 3 242.

W 2018 r. AsstrA dostarczyła towary na 65 nowych trasach. Łącznie grupa kapitałowa oferuje swoim Klientom 1 257 tras na całym świecie.

Niezmiennie od kilku lat największym zainteresowaniem cieszy się transport drogowy. W 2018 roku AsstrA zrealizowała 122,8 tys. przewozów drogowych, co o 30% przewyższa wskaźniki z 2017 roku. Właśnie na ten segment usług przypada największy udział w generowanych dochodach – 186,3 mln euro, co daje wynik o 8% większy, niż w 2017 roku. Transport morski to 4,2 tys. zrealizowanych dostaw, zaś kolejowy - 4 tys. Udział przewozów lotniczych ukształtował się na poziomie 2,8 tys.

W 2018 r. AsstrA świadczyła usługi logistyczne dla firm z 35 różnych sektorów gospodarki. Najczęściej specjaliści firmy realizowali zamówienia na przewóz towarów dla branży meblarskiej - 4,4% ogólnej liczby transportowanych produktów. Innymi liderami pod względem ilości zrealizowanych transportów był przemysł celulozowo-papierniczy - 3,4%, elektroniczny - 2,8%, a także branża kosmetyczna i alkoholowa - 2,4%.

„W 2018 r. w branży logistycznej mogliśmy odczuć deficyt taboru do realizacji transportu drogowego i kolejowego, brak wykwalifikowanych kierowców oraz dysproporcje w przewozach FCL. Niemniej miniony rok był bardzo udany dla AsstrA. Kontynuujemy nieustanny rozwój naszych kompetencji i możliwości, a także rozszerzamy obecność geograficzną grupy kapitałowej AsstrA. W ciągu ostatniego roku rozszerzyliśmy naszą sieć przedstawicielską i pojawiliśmy się w Hiszpanii (Valls), Austrii (Wiedeń), Rumunii (Bukareszt), Polsce (Małaszewicze) i Niemczech (Hof), zauważa Dyrektor generalny AsstrA, Dmitrij Lagun. W 2019 r. planujemy nadal rozwijać koncepcję trade-lane management, zwiększać kompetencje naszych ekspertów w zakresie transportu multimodalnego i kombinowanego, a także rozszerzać sieć dostawców usług logistycznych (LSP) we wszystkich krajach, gdzie obecna jest AsstrA. Dążymy także do dalszej ekspansji geograficznej, rozważając otwarcie nowych oddziałów AsstrA w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii i na Węgrzech”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Biznes coraz śmielej kooperuje ze światem nauki
Innowacyjne podejście do CSR zaproponowane przez WIŚNIOWSKI
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czym kierować się przy wyborze partnera logistycznego?
Strategiczne partnerstwo na rynku usług transportowych
Dokąd prowadzą zmiany w transporcie?
AsstrA postanowiła otworzyć nowy dział transportowy
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA