2018-09-05 | Głos z rynku

Sztuczna inteligencja w logistyce

Consafe Logistics pracuje obecnie nad sposobem alokacji towarów w magazynie przy współpracy z firmą 2021.ai. Badania dotyczą zastosowania algorytmów rozkładania asortymentu, czyli sposobu rozmieszczania towarów oraz sprawdzania, które towary są najczęściej razem kompletowane. Po zakończeniu testów firma przedstawi końcowe wnioski oraz główne korzyści dla klientów systemów WMS.
“Logistyka to jeden z obszarów, który z pewnością wykorzysta potencjał Sztucznej Inteligencji (SI) i uczenia maszynowego (ang. machine learning – ML)” - twierdzi Patrik Olsson, CPO w Consafe Logistics. “Firmy staną się bardziej proaktywne dzięki większej ilości danych logistycznych, co spowoduje znaczne skrócenie czasu realizacji zleceń w magazynie oraz zwiększenie jakości obsługi klienta.
 
“Spółka Consafe Logistics zdecydowała się na zastosowanie Sztucznej Inteligencji w logistyce magazynowania, co pozwala na identyfikacje obszarów, które wymagają usprawnień za pomocą SI/ML. Mając solidne wsparcie nowoczesnych technologii, przedsiębiorstwa mogą wreszcie skupić się na swoich celach biznesowych. W przyszłości pojawią się inne ciekawe zagadnienia i projekty, które wymagają nadania odpowiedniego tempa i priorytetów. Teraz wyznaczamy kierunek rozwoju i stawiamy solidne fundamenty pod kolejne usprawnienia procesów logistycznych. Bardzo się cieszymy, że możemy być partnerem w tym pilotażowym projekcie i wierzymy, że to pierwszy krok na naszej wspólnej drodze z Consafe Logistics” mówi Martin Börjesson, Partner i Country Manager na Szwecję w firmie 2021.ai.

Zobacz także

Rośnie liczba zleceń przewozu mniejszych ładunków
Grupa Transporeon i TIM Consult łączą siły
Rozporządzenie, które istotnie zmieni zakupy w sieci
Kryptowaluty pewnym krokiem wkraczają do logistyki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA