2018-04-27 | Głos z rynku

Corolla 12 generacji

Toyota ogłosiła, że zainwestuje 170 milionów dolarów w stanie Missisipi w uruchomienie produkcji nowej Corolli, zaprojektowanej w technologii Toyota New Global Architecture (TNGA). Nowe linie produkcyjne Corolli 12. generacji powstaną w Toyota Motor Manufacturing Missisipi w Blue Springs.
Corolla 12 generacji (Żródło: Toyota)

Inwestycja o wartości 170 milionów dolarów w fabrykę w Blue Springs obejmuje całkowitą wymianę linii produkcyjnych. Nowe linie pozwolą budować samochody bardziej wydajnie i szybciej wprowadzać modyfikacje. Inwestycja w TNGA wzmocni konkurencyjność fabryki w Missisipi.

TNGA to nowa filozofia projektowania i produkcji samochodów w technologii modułowej, która pozwala tworzyć samochody wyższej jakości w krótszym czasie, zachowując charakterystyczny dla Toyoty poziom niezawodności i bezpieczeństwa. Samochody zbudowane w architekturze TNGA mają lepsze osiągi, prowadzą się bardziej bezpośrednio i są wygodniejsze. Modułowa konstrukcja pozwala skrócić czas projektowania nowego modelu i szybciej przystosowywać je do zmieniających się potrzeb rynku. Obecnie na światowych rynkach dostępne są cztery modele zbudowane na platformie TNGA – Prius, Prius Plug-in Hybrid, Camry i Toyota C-HR.

Od 2007 roku Toyota przeznaczyła na budowę i rozwój zakładu w Missisipi ponad miliard dolarów. Wprowadzenie technologii produkcji TNGA oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu pozwoli stworzyć 400 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jest to element pięcioletniego programu inwestycji Toyoty w amerykańskie zakłady na kwotę 10 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat, który do dziś został zrealizowany niemal w połowie. W ciągu 60 lat obecności Toyoty na amerykańskim rynku firma zainwestowała w tym kraju 25 miliardów dolarów

Zobacz także

FM Logistic zmienia magazyn w formułę multikliencką
ID Logistics obsługuje sklep internetowy E. Leclerc we Francji
Konrad Danek wygrał X Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną
Rok 2018 jest dla DRABPOLU rokiem jubileuszowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firma Schöck otwiera nową fabrykę w Tychach
Toyota wprowadza architekturę TNGA do fabryki Yarisa we Francji
Wodorowa ciężarówka Toyoty na ulicach Los Angeles
Symbioza człowieka i maszyny może przynosić efekty
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA